Menu

Grasshoppers vs Fc Luzern

Letzigrund, Zurich25. apríla 2026 o 18:00
12
Hostia

FC Luzern

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Luzern
Výkop
H. Imourane
37′
Polčas
46′
L. M. Silva FerreiraK. Spadanuda
46′
L. VilligerO. Kabwit
48′Rúben Dantas
57′
K. Spadanuda

asistencia: P. Dorn

58′
R. DantasA. Ciganiks
L. ZvonarekD. Papic
69′
S. MarquesD. Sahin
79′
M. UllmannL. Mikulic
79′
80′
M. Di GiustoS. Karweina
82′
K. Spadanuda

asistencia: O. Kabwit

F. TsimbaS. Diarrassouba
83′
M. FreyLee Young-Jun
83′
86′
A. VasovicS. Ottiger
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal6
5Shots off Goal8
11Total Shots19
2Blocked Shots5
6Shots insidebox14
5Shots outsidebox5
6Fouls9
5Corner Kicks5
1Offsides0
42%Ball Possession58%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
361Total passes498
273Passes accurate408
76%Passes %82%
0.74expected_goals1.60
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.69, v porovnaní s 6.89 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Luzern je to M. Di Giusto (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 12 asistenciami, na čele s J. Asp (8G). U FC Luzern je to 39 gólov a 27 asistencií s lídrom M. Di Giusto (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.64, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.89. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.72. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u Grasshoppers a 77% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 50 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 24.6 (najmladší: J. Asp (19), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 22.1 (najmladší: A. Vasovic (18), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 29 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-24-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
71Hammel52Marques20Ngom30Beka31Ullmann14Zvonarek6Abrashi10Asp5Imourane19Tsimba99Frey1Loretz20Dorn46Freimann4Bajrami22Dantas24Owusu6Abe11Giusto73Ferreira27Villiger19Vasovic

Náhradníci

Tréner: Gernot Messner

Náhradníci

Tréner: Mario Frick

GrasshoppersSila pozíciíFC Luzern
6.69
Ø Hodnotenie
6.89
7.00Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.64Obranca (4 v 4)6.89
3G 4A7G 6A
6.77Záložník (4 v 4)6.96
11G 7A21G 18A
6.46Útočník (2 v 2)6.72
1G 1A11G 3A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
52ObrancaS. Marques6.51G3A
20ObrancaM. Ngom6.71A
30ObrancaI. Beka6.8
31ObrancaM. Ullmann6.52G
14ZáložníkL. Zvonarek6.72G2A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
10ZáložníkJ. Asp7.08G5A
5ZáložníkH. Imourane6.61G
19ÚtočníkF. Tsimba6.3
99ÚtočníkM. Frey6.61G1A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
46ObrancaB. Freimann6.93G
4ObrancaA. Bajrami6.91G1A
22ObrancaR. Dantas7.01A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
6ZáložníkT. Abe6.8
11ZáložníkM. Di Giusto7.312G12A
73ZáložníkL. M. Silva Ferreira6.77G2A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
19ÚtočníkA. Vasovic6.76G

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: H. Imourane 37′, K. Spadanuda 57′, K. Spadanuda 82′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Grasshoppers mal 42% držanie lopty, FC Luzern mal 58%. Grasshoppers mal 11 striel (4 na bránu), FC Luzern mal 19 (6 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.74 — FC Luzern 1.60. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
Grasshoppers
4
výhier
Remízy
12
FC Luzern
18
výhier
Góly spolu
103 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/34 · 65%
Nad 2,5
16/34 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 43 v 2026

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026