Menu

Fc St Gallen vs Fc Lugano

Kybunpark, St. Gallen17. marca 2026 o 19:00
Domáci

FC ST. Gallen

11
Hostia

FC Lugano

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Lugano
Výkop
C. Witzig

asistencia: D. Besio

15′
Lukas Daschner33′
Polčas
51′Daniel Dos Santos Correia
57′Anto Grgić
64′Daniel Dos Santos Correia
64′Daniel Dos Santos Correia
68′
Y. CimignaniH. Mahou
68′
G. KoutsiasE. Pihlstrom
A. BaldeT. Ouattara
77′
L. GortlerM. Stevanovic
77′
82′
A. PapadopoulosM. Bottani
Diego Besio84′
D. BesioM. Efekele
90′
90′
A. GrgicD. Kelvin
90′
R. Steffen
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
6Shots off Goal5
11Total Shots10
2Blocked Shots2
7Shots insidebox5
4Shots outsidebox5
9Fouls13
5Corner Kicks4
0Offsides2
39%Ball Possession61%
2Yellow Cards4
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves2
333Total passes530
247Passes accurate444
74%Passes %84%
0.64expected_goals0.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 6.95, v porovnaní s 7.08 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je L. Ati Zigi (7.44), u FC Lugano je to A. Grgic (7.41).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 44 gólmi a 24 asistenciami, na čele s C. Boukhalfa (11G). U FC Lugano je to 35 gólov a 30 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 7.15. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.90. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC ST. Gallen a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 63 žltých kariet, v porovnaní s 45 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 25.7 (najmladší: D. Besio (19), najstarší: L. Gortler (31)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 26.0 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 30 ligových štartov, oproti 27 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen3-1-4-23-4-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Zigi26Gaal4Stanic36Okoroji10Daschner28Vanderm.16Gortler11Boukhal.7Witzig69Besio14Balde16Ballmoos6Papadop.17Mai3Delcroix21Cimigna.25Bislimi8Grgic46Zanotti11Steffen9Koutsias27Santos

Náhradníci

Tréner: Enrico Maassen

Náhradníci

Tréner: Mattia Croci-Torti

FC ST. GallenSila pozíciíFC Lugano
6.95
Ø Hodnotenie
7.08
7.44Brankár (1 v 1)7.18
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (3 v 3)7.11
6G 5A4G 1A
6.96Záložník (5 v 4)7.15
26G 17A16G 13A
6.72Útočník (2 v 3)6.90
12G 2A15G 16A
FC ST. Gallen3-1-4-2
1BrankárL. Ati Zigi7.4
26ObrancaT. Gaal6.91G2A
4ObrancaJ. Stanic7.02G
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
10ZáložníkL. Daschner6.91G2A
28ZáložníkH. Vandermersch6.82G2A
16ZáložníkL. Gortler7.38G7A
11ZáložníkC. Boukhalfa6.811G3A
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
69ÚtočníkD. Besio6.72G2A
14ÚtočníkA. Balde6.810G
FC Lugano3-4-3
16BrankárD. von Ballmoos7.2
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
3ObrancaH. Delcroix7.11G
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
46ZáložníkM. Zanotti7.11G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
9ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
27ÚtočníkD. Dos Santos6.94G10A

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen a FC Lugano remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: C. Witzig 15′, R. Steffen 90′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. FC ST. Gallen mal 39% držanie lopty, FC Lugano mal 61%. FC ST. Gallen mal 11 striel (3 na bránu), FC Lugano mal 10 (3 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 0.64 — FC Lugano 0.58. FC ST. Gallen urobil 3 striedaní, FC Lugano urobil 4.

Rivalita od 2025

FC ST. Gallen vs FC Lugano vzájomné výsledky

2 stretnutí
FC ST. Gallen
2
výhier
Remízy
0
FC Lugano
0
výhier
Góly spolu
5 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 13 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 23. 3. 2026