Menu

Grasshoppers vs Fc St Gallen

Stadion Letzigrund, Zürich22. mája 2025 o 20:30
20
Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC ST. Gallen
Výkop
N. Muci

asistencia: T. Verón Lupi

12′
28′Corsin Konietzke
36′Albert Vallci
Nikolas Muci42′
Polčas
46′
K. FaberC. Okoroji
46′
F. MambimbiC. Akolo
46′
B. TomaL. Ibraimov
Tim Meyer52′
Amir Abrashi54′
61′
C. KonietzkeJordi Quintillà
63′Stephan Ambrosius
Lee Young-Jun

asistencia: A. Abrashi

69′
72′
K. CsobothJ. Nsame
Lee Young-JunN. Irankunda
76′
A. AbrashiM. Choinière
76′
T. Verón LupiS. Stroscio
76′
82′Albert Vallci
T. MeyerY. Bettkober
89′
N. MuciP. Schürpf
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
11Shots off Goal5
21Total Shots6
5Blocked Shots0
14Shots insidebox2
7Shots outsidebox4
9Fouls13
10Corner Kicks1
3Offsides2
46%Ball Possession54%
3Yellow Cards3
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves3
312Total passes379
226Passes accurate276
72%Passes %73%
2.10expected_goals0.18
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.73, v porovnaní s 6.76 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC ST. Gallen je to L. Zigi (7.44).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 4 asistenciami, na čele s N. Muci (3G). U FC ST. Gallen je to 6 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Stanić (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.97, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 3 obrancov s priemerom 6.71. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.61, oproti 5 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 6.60. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u Grasshoppers a 70% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 25.0 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 25.9 (najmladší: C. Konietzke (19), najstarší: A. Vallci (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 15 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers3-1-4-23-1-4-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels26Paskotši15Seko6Abrashi22Schmitz17Lupi53Meyer16Persson18Young-J.9Muci1Zigi5Ambrosi.4Stanić20Vallci64Stevano.28Vanderm.63Konietz.24Toma22Faber77Csoboth18Mambimbi

Náhradníci

Tréner: T. Oral

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

GrasshoppersSila pozíciíFC ST. Gallen
6.73
Ø Hodnotenie
6.76
7.00Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.97Obranca (3 v 3)6.71
2G 1A2G 2A
6.61Záložník (5 v 5)6.67
1G 1A4G 3A
6.52Útočník (2 v 2)6.60
5G 2A0G 0A
Grasshoppers3-1-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
6ZáložníkA. Abrashi6.7
22ZáložníkB. Schmitz
17ZáložníkT. Verón Lupi6.3
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
16ZáložníkN. Persson
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A
FC ST. Gallen3-1-4-2
1BrankárL. Zigi7.4
5ObrancaS. Ambrosius6.41A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
28ZáložníkH. Vandermersch6.82G2A
63ZáložníkC. Konietzke6.71G
24ZáložníkB. Toma
22ZáložníkK. Faber6.61A
77ÚtočníkK. Csoboth6.6
18ÚtočníkF. Mambimbi

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC ST. Gallen 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: N. Muci 12′, Lee Young-Jun 69′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Grasshoppers mal 46% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 54%. Grasshoppers mal 21 striel (5 na bránu), FC ST. Gallen mal 6 (1 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 2.10 — FC ST. Gallen 0.18. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

30 stretnutí
Grasshoppers
7
výhier
Remízy
7
FC ST. Gallen
16
výhier
Góly spolu
94 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
22/30 · 73%
Nad 2,5
21/30 · 70%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 52 v 2021

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026