Menu

Fc Zurich vs Fc Winterthur

Stadion Letzigrund, Zürich13. mája 2025 o 20:30
Domáci

FC Zurich

41
Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Winterthur
Výkop
18′
J. Lukembila

asistencia: S. Sidler

Rodrigo ConceiçãoS. Zuber
32′
Polčas
U. EmmanuelM. Chouiar
46′
A. Oko-FlexJ. Markelo
46′
57′Ledjan Sahitaj
D. ReversonS. Ballet
58′
60′
L. SahitajL. Mühl
60′
N. BurkartS. Cueni
68′
J. LukembilaC. Gomis
D. DenoonJ. Gbamin
72′
B. Krasniqi
76′
L. Kamberi

asistencia: J. Markelo

78′
81′
M. Di GiustoR. Buess
81′
R. SchneiderL. Bajrami
M. Chouiar

asistencia: S. Ballet

87′
S. Ballet

asistencia: J. Markelo

90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
8Shots off Goal6
21Total Shots12
6Blocked Shots2
17Shots insidebox9
4Shots outsidebox3
10Fouls10
8Corner Kicks7
1Offsides2
67%Ball Possession33%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
483Total passes240
398Passes accurate159
82%Passes %66%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.65, v porovnaní s 6.76 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Winterthur je to S. Kapino (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 13 asistenciami, na čele s D. Reverson (6G). U FC Winterthur je to 10 gólov a 11 asistencií s lídrom N. Burkart (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.50, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.60. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.68. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.63, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom 7.00. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 71% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 23.7 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 25.4 (najmladší: L. Sahitaj (21), najstarší: S. Kapino (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 21 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-3-34-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi36Denoon5Gómez20Ligue27Conceiç.38Reichmu.7Krasniqi22Oko-Flex29Reverson11Emmanuel1Kapino26Sahitaj16Arnold21Lüthi24Sidler45Jankewi.6Schneid.19Ulrich10Giusto90Lukembi.99Burkart

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: U. Forte

FC ZurichSila pozíciíFC Winterthur
6.65
Ø Hodnotenie
6.76
7.15Brankár (1 v 1)7.35
0G 0A0G 0A
6.50Obranca (4 v 4)6.60
2G 2A2G 2A
6.73Záložník (3 v 5)6.68
1G 7A4G 7A
6.63Útočník (3 v 1)7.00
8G 4A4G 2A
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
36ObrancaD. Denoon6.3
5ObrancaM. Gómez6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
27ZáložníkRodrigo Conceição
38ZáložníkM. Reichmuth6.81A
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
22ÚtočníkA. Oko-Flex
29ÚtočníkD. Reverson6.66G
11ÚtočníkU. Emmanuel6.62G4A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
26ObrancaL. Sahitaj6.7
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
45ZáložníkA. Jankewitz6.82G3A
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
19ZáložníkD. Ulrich6.41A
10ZáložníkM. Di Giusto
90ZáložníkJ. Lukembila
99ÚtočníkN. Burkart7.04G2A

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal FC Winterthur 4:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: J. Lukembila 18′, B. Krasniqi 76′, L. Kamberi 78′, M. Chouiar 87′, S. Ballet 90′. Bolo udelených 1 žltých kariet. FC Zurich mal 67% držanie lopty, FC Winterthur mal 33%. FC Zurich mal 21 striel (7 na bránu), FC Winterthur mal 12 (4 na bránu). FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Winterthur urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Zurich vs FC Winterthur vzájomné výsledky

21 stretnutí
FC Zurich
11
výhier
Remízy
8
FC Winterthur
2
výhier
Góly spolu
57 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
10/21 · 48%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026