Menu

Bsc Young Boys vs Fc Luzern

Stadion Wankdorf, Bern15. mája 2025 o 20:30
21
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Luzern
Výkop
E. Colley

asistencia: J. Hadjam

42′
Goal cancelled44′
VAR
Polčas
46′
R. FernandesA. Cigaņiks
46′
T. OwusuI. Beka
Darian Maleš54′
62′Ismajl Beka
66′
L. Winkler

asistencia: P. Dorn

D. MalesE. Tsimba
68′
C. BediaC. Itten
68′
70′
D. RrudhaniK. Spadanuda
70′
A. GrbicL. Villiger
E. ColleyA. Virginius
82′
J. HadjamAbdu Conté
82′
L. BlumZ. Athekame
82′
Filip Ugrinić87′
Sandro Lauper87′
87′Lars Villiger
C. Itten
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
7Shots off Goal2
17Total Shots10
5Blocked Shots3
10Shots insidebox7
7Shots outsidebox3
20Fouls6
4Corner Kicks2
5Offsides7
49%Ball Possession51%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
362Total passes377
275Passes accurate287
76%Passes %76%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.97, v porovnaní s 6.80 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je M. Keller (7.18), u FC Luzern je to T. Owusu (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 48 gólmi a 20 asistenciami, na čele s C. Bedia (16G). U FC Luzern je to 11 gólov a 10 asistencií s lídrom A. Grbic (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.05, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.92, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u BSC Young Boys a 76% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 26.9 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: L. Benito (33)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.0 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 26 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-2-2-24-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
33Keller27Blum30Lauper23Benito3Hadjam45Ravelos.7Ugrinic39Males16Fassnac.11Colley29Bedia1Loretz20Dorn8Stankov.5Knezevic22Fernand.18Beloko29Winkler24Owusu11Rrudhani17Klidje9Grbic

Náhradníci

Tréner: G. Contini

Náhradníci

Tréner: M. Frick

BSC Young BoysSila pozíciíFC Luzern
6.97
Ø Hodnotenie
6.80
7.18Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
7.05Obranca (4 v 4)6.79
3G 7A3G 5A
6.88Záložník (4 v 4)6.78
27G 9A2G 4A
6.92Útočník (2 v 2)6.70
18G 4A6G 1A
BSC Young Boys4-2-2-2
33BrankárM. Keller7.2
27ObrancaL. Blum
30ObrancaS. Lauper7.01G2A
23ObrancaL. Benito6.91A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
45ZáložníkR. Raveloson6.96G1A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
39ZáložníkD. Males6.96G1A
16ZáložníkC. Fassnacht7.015G7A
11ÚtočníkE. Colley6.82G
29ÚtočníkC. Bedia7.116G4A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
8ObrancaA. Stanković
5ObrancaS. Knezevic6.7
22ObrancaR. Fernandes7.01A
18ZáložníkN. Beloko
29ZáložníkL. Winkler6.5
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
17ÚtočníkT. Klidje
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Luzern 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: E. Colley 42′, L. Winkler 66′, C. Itten 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. BSC Young Boys mal 49% držanie lopty, FC Luzern mal 51%. BSC Young Boys mal 17 striel (5 na bránu), FC Luzern mal 10 (5 na bránu). BSC Young Boys urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Christian Fassnacht 44′).

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Luzern vzájomné výsledky

37 stretnutí
BSC Young Boys
24
výhier
Remízy
9
FC Luzern
4
výhier
Góly spolu
141 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
29/37 · 78%
Nad 2,5
28/37 · 76%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026