Menu

Fc Luzern vs Lausanne

swissporarena, Luzern11. mája 2025 o 14:15
Domáci

FC Luzern

11
Hostia

Lausanne

Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

FC Luzern
Lausanne
Výkop
18′Teddy Okou
Pius Dorn21′
34′Raoul Giger
VAR
34′Penalty cancelled
Polčas
Ismajl Beka46′
59′
K. Sène

asistencia: T. Okou

69′Jamie Roche
L. VilligerA. Grbic
70′
T. OwusuS. Ottiger
70′
R. FernandesA. Cigaņiks
70′
75′
K. SèneF. Oviedo
75′
F. DiabatéA. Baldé
A. Grbic

asistencia: D. Rrudhani

81′
K. SpadanudaS. Karweina
84′
84′
O. CustodioB. Lekoueiry
89′
T. OkouK. de la Fuente
90+5′Karlo Letica
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal5
3Shots off Goal3
7Total Shots12
1Blocked Shots4
6Shots insidebox7
1Shots outsidebox5
13Fouls13
6Corner Kicks6
1Offsides0
58%Ball Possession42%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
398Total passes292
306Passes accurate214
77%Passes %73%
1.98expected_goals1.74
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.88, v porovnaní s 6.89 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 14 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U Lausanne je to 12 gólov a 9 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.03, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Luzern a 77% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 25.0 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 25.9 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: O. Custodio (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 27 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-4-24-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn5Knezevic30Beka22Fernand.7Spadanu.8Stankov.11Rrudhani24Owusu27Villiger17Klidje25Letica34Giger14Mouanga71Sow18Poaty5Koindre.8Roche10Custodio92Okou9Sène11Diabaté

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC LuzernSila pozíciíLausanne
6.88
Ø Hodnotenie
6.89
6.95Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.79Obranca (4 v 4)6.86
3G 5A3G 4A
7.03Záložník (4 v 3)6.91
8G 6A6G 5A
6.75Útočník (2 v 3)6.70
5G 3A3G 0A
FC Luzern4-4-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaS. Knezevic6.7
30ObrancaI. Beka
22ObrancaR. Fernandes7.01A
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
8ZáložníkA. Stanković
11ZáložníkD. Rrudhani
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
71ObrancaK. Sow6.81G1A
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
5ZáložníkK. Koindredi
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
92ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté

Prehľad zápasu

FC Luzern a Lausanne remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: K. Sène 59′, A. Grbic 81′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Luzern mal 58% držanie lopty, Lausanne mal 42%. FC Luzern mal 7 striel (3 na bránu), Lausanne mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.98 — Lausanne 1.74. FC Luzern urobil 4 striedaní, Lausanne urobil 4. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Mamadou Kaly Sene 34′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs Lausanne vzájomné výsledky

28 stretnutí
FC Luzern
12
výhier
Remízy
8
Lausanne
8
výhier
Góly spolu
93 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
18/28 · 64%
Nad 2,5
21/28 · 75%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026