Menu

Fc Luzern vs Fc Lugano

swissporarena, Luzern4. mája 2025 o 16:30
Domáci

FC Luzern

02
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Lugano
Výkop
12′
M. Bottani

asistencia: M. Zanotti

Nicky Beloko16′
21′Yanis Cimignani
Polčas
N. BelokoK. Spadanuda
46′
Bung Meng Freimann55′
Lars Villiger55′
55′Mattia Bottani
56′Renato Steffen
59′
A. SaipiS. Osigwe
60′
Daniel Dos SantosO. Doumbia
61′Ousmane Doumbia
68′
Y. CimignaniG. Koutsias
68′
M. BottaniZ. Brault-Guillard
69′Ayman El Wafi
L. VilligerT. Klidje
71′
81′
A. El WafiA. Hajdari
82′Sebastian Osigwe
84′Antonios Papadopoulos
Bung Meng Freimann86′
Bung Meng Freimann86′
A. StankovićJ. Kadák
87′
T. OwusuS. Ottiger
87′
90+1′
G. Koutsias

asistencia: R. Steffen

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
8Shots off Goal3
22Total Shots12
11Blocked Shots2
11Shots insidebox6
11Shots outsidebox6
10Fouls12
11Corner Kicks3
0Offsides1
56%Ball Possession44%
4Yellow Cards7
1Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
429Total passes349
358Passes accurate273
83%Passes %78%
1.92expected_goals1.01
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.84, v porovnaní s 7.06 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je T. Owusu (7.02), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 13 asistenciami, na čele s A. Grbic (6G). U FC Lugano je to 30 gólov a 27 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 7.12. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 2 u FC Lugano s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u FC Luzern a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 41 žltých kariet, v porovnaní s 49 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.4 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 26.2 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 27 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-3-1-2FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn5Knezevic46Freimann22Fernand.18Beloko8Stankov.24Owusu11Rrudhani9Grbic27Villiger1Saipi6Papadop.17Mai22Wafi21Cimigna.46Zanotti8Grgic25Bislimi27Santos10Bottani11Steffen

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC LuzernSila pozíciíFC Lugano
6.84
Ø Hodnotenie
7.06
6.95Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)6.93
6G 5A6G 2A
7.02Záložník (4 v 4)7.12
2G 4A17G 22A
6.72Útočník (2 v 2)6.84
11G 4A7G 3A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
22ObrancaR. Fernandes7.01A
18ZáložníkN. Beloko
8ZáložníkA. Stanković
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
FC Lugano4-3-1-2
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
21ObrancaY. Cimignani7.03G1A
46ZáložníkM. Zanotti7.11G3A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Luzern 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: M. Bottani 12′, G. Koutsias 90′. Bolo udelených 11 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Luzern mal 56% držanie lopty, FC Lugano mal 44%. FC Luzern mal 22 striel (3 na bránu), FC Lugano mal 12 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.92 — FC Lugano 1.01. FC Luzern urobil 4 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Lugano vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
14
výhier
Remízy
6
FC Lugano
17
výhier
Góly spolu
118 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/37 · 68%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2026

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026