Menu

Grasshoppers vs Fc Luzern

Stadion Letzigrund, Zürich6. apríla 2025 o 16:30
31
Hostia

FC Luzern

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Luzern
Výkop
A. Bojang
14′
Goal cancelled23′
VAR
33′
S. OttigerS. Karweina
33′
B. FreimannA. Cigaņiks
33′
L. WinklerA. Stanković
Nestory Irankunda43′
Polčas
54′
P. Dorn

asistencia: D. Rrudhani

A. Bojang

asistencia: B. Schmitz

55′
58′Stefan Knežević
S. KittelT. Ndenge
67′
G. MorandiT. Verón Lupi
67′
67′
K. SpadanudaT. Owusu
N. IrankundaP. Schürpf
69′
A. Bojang

asistencia: T. Verón Lupi

72′
73′
T. KlidjeL. Villiger
Adama Bojang83′
T. MeyerM. Choinière
90+1′
A. BojangN. Muci
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
6Shots off Goal8
10Total Shots17
0Blocked Shots6
6Shots insidebox12
4Shots outsidebox5
10Fouls11
2Corner Kicks5
2Offsides2
43%Ball Possession57%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
326Total passes444
238Passes accurate354
73%Passes %80%
1.36expected_goals1.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.82, v porovnaní s 6.76 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Luzern je to K. Spadanuda (7.03).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 2 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC Luzern je to 19 gólov a 8 asistencií s lídrom K. Spadanuda (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.70. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u Grasshoppers a 75% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 24.0 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: D. Abels (28)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.1 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 30 ligových štartov, oproti 26 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-3-1-24-4-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
71Hammel22Schmitz2Abels15Seko16Persson53Meyer14Hassane8Kittel10Morandi25Bojang66Irankun.1Loretz2Ottiger13Freimann5Knezevic46Freimann11Rrudhani20Dorn29Winkler7Spadanu.9Grbic17Klidje

Náhradníci

Tréner: T. Oral

Náhradníci

Tréner: M. Frick

GrasshoppersSila pozíciíFC Luzern
6.82
Ø Hodnotenie
6.76
7.00Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.70
1G 1A4G 1A
6.73Záložník (4 v 4)6.77
2G 1A9G 6A
Útočník (2 v 2)6.70
0G 0A6G 1A
Grasshoppers4-3-1-2
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
2ObrancaD. Abels6.81G1A
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
14ZáložníkI. Hassane6.61G
8ZáložníkS. Kittel
10ZáložníkG. Morandi
25ÚtočníkA. Bojang
66ÚtočníkN. Irankunda
FC Luzern4-4-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
13ObrancaB. Freimann
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
11ZáložníkD. Rrudhani
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
29ZáložníkL. Winkler6.5
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC Luzern 3:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Bojang 14′, P. Dorn 54′, A. Bojang 55′, A. Bojang 72′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Grasshoppers mal 43% držanie lopty, FC Luzern mal 57%. Grasshoppers mal 10 striel (4 na bránu), FC Luzern mal 17 (3 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 1.36 — FC Luzern 1.58. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Dirk Abels 23′).

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
Grasshoppers
3
výhier
Remízy
12
FC Luzern
19
výhier
Góly spolu
102 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/34 · 65%
Nad 2,5
16/34 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 43 v 2026

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026