Menu

Fc Luzern vs Fc St Gallen

swissporarena, Luzern3. apríla 2025 o 20:30
Domáci

FC Luzern

11
Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC ST. Gallen
Výkop
Vaso Vasić-5′
L. Villiger
2′
3′Lawrence Ati
9′
C. Akolo
Stefan Knežević31′
Polčas
R. FernandesA. Cigaņiks
46′
K. SpadanudaD. Rrudhani
60′
T. KlidjeA. Grbic
61′
67′
W. GeubbelsJ. Nsame
67′
Jordi QuintillàB. Toma
67′
C. AkoloK. Csoboth
74′
J. NsameM. Cisse
83′
C. WitzigK. Faber
90+4′Lukas Daschner
B. FreimannJ. Löfgren
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal3
5Shots off Goal6
13Total Shots13
6Blocked Shots4
7Shots insidebox8
6Shots outsidebox5
10Fouls15
4Corner Kicks2
2Offsides3
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
427Total passes350
312Passes accurate244
73%Passes %70%
1.15expected_goals1.37
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.86, v porovnaní s 7.08 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 10 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U FC ST. Gallen je to 15 gólov a 12 asistencií s lídrom C. Witzig (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 3 obrancov s priemerom 6.71. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.89, v porovnaní s 3 u FC ST. Gallen s priemerom 7.69. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Luzern a 70% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 35 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.6 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 27.3 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 20 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern3-4-33-4-3FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
1Loretz13Freimann5Knezevic46Freimann20Dorn8Stankov.18Beloko22Fernand.7Spadanu.27Villiger17Klidje1Zigi5Ambrosi.4Stanić20Vallci28Vanderm.8Quintil.19Daschner36Okoroji7Witzig9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

FC LuzernSila pozíciíFC ST. Gallen
6.86
Ø Hodnotenie
7.08
6.95Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.79Obranca (3 v 3)6.71
3G 0A2G 2A
6.87Záložník (4 v 4)6.96
3G 5A6G 7A
6.89Útočník (3 v 3)7.69
11G 5A7G 3A
FC Luzern3-4-3
1BrankárP. Loretz7.0
13ObrancaB. Freimann
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
8ZáložníkA. Stanković
18ZáložníkN. Beloko
22ZáložníkR. Fernandes7.01A
7ÚtočníkK. Spadanuda7.06G2A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje
FC ST. Gallen3-4-3
1BrankárL. Zigi7.4
5ObrancaS. Ambrosius6.41A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
28ZáložníkH. Vandermersch6.82G2A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
19ZáložníkL. Daschner6.91G2A
36ZáložníkC. Okoroji6.93G3A
7ÚtočníkC. Witzig6.94G3A
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

FC Luzern a FC ST. Gallen remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Villiger 2′, C. Akolo 9′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Luzern mal 55% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 45%. FC Luzern mal 13 striel (2 na bránu), FC ST. Gallen mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.15 — FC ST. Gallen 1.37. FC Luzern urobil 4 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
20
výhier
Remízy
10
FC ST. Gallen
7
výhier
Góly spolu
119 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
23/37 · 62%
Nad 2,5
24/37 · 65%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2022

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026