Menu

Grasshoppers vs Fc Zurich

Stadion Letzigrund, Zürich30. marca 2025 o 16:30
12
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Zurich
Výkop
32′Benjamin Mendy
45+2′
J. Gbamin
Polčas
46′
B. MendyN. Volken
Mathieu Choinière51′
61′
Rodrigo ConceiçãoC. Tsawa
61′
S. BalletJ. Markelo
A. AbrashiB. Lasme
63′
N. IrankundaN. Muci
63′
D. AbelsT. Verón Lupi
63′
68′
B. Krasniqi

asistencia: M. Chouiar

Tomas Veron Lupi70′
M. ChoinièreS. Kittel
78′
B. LasmeT. Meyer
78′
A. Bojang

asistencia: G. Morandi

82′
84′Bledian Krasniqi
89′
B. KrasniqiN. Di Giusto
89′
M. ChouiarV. Nvendo
Benno Schmitz90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal13
7Shots off Goal7
10Total Shots24
1Blocked Shots4
7Shots insidebox16
3Shots outsidebox8
11Fouls14
4Corner Kicks10
1Offsides1
42%Ball Possession58%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
10Goalkeeper Saves1
307Total passes420
215Passes accurate337
70%Passes %80%
1.29expected_goals2.79
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.84, v porovnaní s 6.78 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC Zurich je to 7 gólov a 11 asistencií s lídrom S. Zuber (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením —, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.57. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 5 u FC Zurich s hodnotením 6.68. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Zurich s priemerom 7.14. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 77% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 14 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 28.5 (najmladší: J. Hammel (25), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 27.6 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: S. Zuber (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 21 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-2-3-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
71Hammel22Schmitz15Seko7Ndenge16Persson19Choiniè.6Abrashi2Abels10Morandi66Irankun.25Bojang25Brecher2Kamberi5Gómez20Ligue3Mendy4Gbamin7Krasniqi8Ballet27Conceiç.23Chouiar17Zuber

Náhradníci

Tréner: T. Oral

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

GrasshoppersSila pozíciíFC Zurich
6.84
Ø Hodnotenie
6.78
7.00Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
Obranca (4 v 4)6.57
0G 0A2G 2A
6.75Záložník (5 v 5)6.68
1G 1A1G 6A
Útočník (1 v 1)7.14
0G 0A4G 3A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
15ObrancaA. Seko
7ObrancaT. Ndenge
16ObrancaN. Persson
19ZáložníkM. Choinière
6ZáložníkA. Abrashi6.7
2ZáložníkD. Abels6.81G1A
10ZáložníkG. Morandi
66ZáložníkN. Irankunda
25ÚtočníkA. Bojang
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
3ObrancaB. Mendy
4ZáložníkJ. Gbamin
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
8ZáložníkS. Ballet
27ZáložníkRodrigo Conceição
23ZáložníkM. Chouiar
17ÚtočníkS. Zuber7.14G3A

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: J. Gbamin 45′, B. Krasniqi 68′, A. Bojang 82′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Grasshoppers mal 42% držanie lopty, FC Zurich mal 58%. Grasshoppers mal 10 striel (2 na bránu), FC Zurich mal 24 (13 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 1.29 — FC Zurich 2.79. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

Grasshoppers vs FC Zurich vzájomné výsledky

26 stretnutí
Grasshoppers
5
výhier
Remízy
6
FC Zurich
15
výhier
Góly spolu
70 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
16/26 · 62%
Nad 2,5
14/26 · 54%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026