Menu

Fc Winterthur vs Fc Basel 1893

Stadion Schützenwiese, Winterthur30. marca 2025 o 14:15
02
Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Basel 1893
Výkop
Dario Ulrich45′
Polčas
49′
X. Shaqiri

asistencia: K. Rüegg

F. FreiM. Di Giusto
58′
R. SchneiderJ. Lukembila
59′
61′
K. RüeggJ. Mendes
70′
B. Traoré

asistencia: X. Shaqiri

L. ZuffiA. Jankewitz
76′
N. BurkartB. Fofana
77′
82′
MetinhoRomário Baró
82′
P. OteleA. Kade
82′
Kevin CarlosA. Ajeti
D. UlrichL. Sahitaj
88′
Souleymane Diaby90+3′
90+3′Xherdan Shaqiri
90′
B. TraoréL. Leroy
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal8
2Shots off Goal7
7Total Shots19
1Blocked Shots4
5Shots insidebox13
2Shots outsidebox6
15Fouls9
2Corner Kicks3
1Offsides2
35%Ball Possession65%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves4
334Total passes636
258Passes accurate558
77%Passes %88%
0.48expected_goals2.16
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.81, v porovnaní s 7.09 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 7 asistenciami, na čele s N. Burkart (4G). U FC Basel 1893 je to 32 gólov a 24 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.50, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.97. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.20. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.28, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u FC Winterthur a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 29 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 26.7 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: L. Zuffi (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.7 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 24 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-1-4-14-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Kapino19Ulrich16Arnold21Lüthi18Diaby44Cueni6Schneid.7Zuffi20Frei99Burkart15Gomis1Hitz27Rüegg32Adjetey3Vouilloz31Schmid37Avdulla.5Metinho11Traoré10Shaqiri7Otele9Carlos

Náhradníci

Tréner: U. Forte

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC WinterthurSila pozíciíFC Basel 1893
6.81
Ø Hodnotenie
7.09
7.35Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.50Obranca (4 v 4)6.97
2G 2A3G 7A
6.86Záložník (5 v 5)7.20
7G 5A28G 17A
7.28Útočník (1 v 1)6.73
2G 0A1G 0A
FC Winterthur4-1-4-1
1BrankárS. Kapino7.3
19ObrancaD. Ulrich6.41A
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
18ObrancaS. Diaby6.51G1A
44ZáložníkS. Cueni6.7
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
20ZáložníkF. Frei
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
15ÚtočníkC. Gomis7.32G
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
27ObrancaK. Rüegg6.6
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
5ZáložníkMetinho7.23G
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Winterthur 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: X. Shaqiri 49′, B. Traoré 70′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Winterthur mal 35% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 65%. FC Winterthur mal 7 striel (4 na bránu), FC Basel 1893 mal 19 (8 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 0.48 — FC Basel 1893 2.16. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2020

FC Winterthur vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

14 stretnutí
FC Winterthur
1
výhier
Remízy
2
FC Basel 1893
11
výhier
Góly spolu
61 · 4.4/zápas
Obaja skórovali
10/14 · 71%
Nad 2,5
10/14 · 71%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026