Menu

Fc Zurich vs Fc Luzern

Stadion Letzigrund, Zürich15. marca 2025 o 20:30
Domáci

FC Zurich

32
Hostia

FC Luzern

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Luzern
Výkop
5′
D. Rrudhani

asistencia: K. Spadanuda

M. Chouiar

asistencia: U. Emmanuel

32′
B. Krasniqi

asistencia: J. Markelo

34′
Daniel Denoon37′
Polčas
D. DenoonC. Ligue
46′
Rodrigo ConceiçãoM. Reichmuth
46′
46′
T. OwusuL. Winkler
J. MarkeloS. Ballet
62′
62′
T. KlidjeL. Villiger
72′
K. SpadanudaA. Grbic
72′
B. FreimannS. Karweina
S. Ballet

asistencia: B. Krasniqi

76′
U. EmmanuelD. Reverson
78′
B. KrasniqiC. Tsawa
78′
Samuel Ballet82′
82′
A. CigaņiksR. Fernandes
Mariano Gómez86′
86′Adrian Grbić
VAR
90+4′Penalty confirmed
90+6′
D. Rrudhani

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal5
4Shots off Goal5
23Total Shots11
9Blocked Shots1
19Shots insidebox8
4Shots outsidebox3
12Fouls11
6Corner Kicks4
2Offsides1
54%Ball Possession46%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves7
431Total passes372
354Passes accurate281
82%Passes %76%
1.66expected_goals1.78
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.78, v porovnaní s 6.83 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Luzern je to K. Spadanuda (7.03).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 18 asistenciami, na čele s S. Zuber (4G). U FC Luzern je to 16 gólov a 14 asistencií s lídrom K. Spadanuda (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.55, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 5 u FC Luzern s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Luzern s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 78% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 25.8 (najmladší: D. Denoon (21), najstarší: S. Zuber (34)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.0 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 27 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-2-3-14-2-3-1FC Luzern
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi5Gómez36Denoon27Conceiç.4Gbamin7Krasniqi26Markelo17Zuber11Emmanuel23Chouiar1Loretz2Ottiger5Knezevic46Freimann14Cigaņiks24Owusu8Stankov.20Dorn11Rrudhani7Spadanu.17Klidje

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC ZurichSila pozíciíFC Luzern
6.78
Ø Hodnotenie
6.83
7.15Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.55Obranca (4 v 4)6.72
2G 2A5G 4A
6.87Záložník (5 v 5)6.93
9G 16A11G 10A
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
36ObrancaD. Denoon6.3
27ObrancaRodrigo Conceição
4ZáložníkJ. Gbamin
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
26ZáložníkJ. Markelo7.02G3A
17ZáložníkS. Zuber7.14G3A
11ZáložníkU. Emmanuel6.62G4A
23ÚtočníkM. Chouiar
FC Luzern4-2-3-1
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
8ZáložníkA. Stanković
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal FC Luzern 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: D. Rrudhani 5′, M. Chouiar 32′, B. Krasniqi 34′, S. Ballet 76′, D. Rrudhani 90′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Zurich mal 54% držanie lopty, FC Luzern mal 46%. FC Zurich mal 23 striel (10 na bránu), FC Luzern mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 1.66 — FC Luzern 1.78. FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Stefan Knežević 90′).

Rivalita od 2017

FC Zurich vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Zurich
12
výhier
Remízy
10
FC Luzern
12
výhier
Góly spolu
103 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/34 · 65%
Nad 2,5
20/34 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2018

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026