Menu

Bsc Young Boys vs Fc Lugano

Stadion Wankdorf, Bern23. februára 2025 o 16:30
10
Hostia

FC Lugano

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Lugano
Výkop
25′Georgios Koutsias
42′Antonios Papadopoulos
Polčas
C. FassnachtF. Ugrinic
65′
Abdu ContéA. Virginius
65′
65′
G. KoutsiasS. Vladi
C. BediaC. Itten
77′
78′
Y. CimignaniA. Arigoni
78′
R. SteffenH. Mahou
78′
H. MahmoudO. Doumbia
Ł. ŁakomyE. Colley
83′
J. Hadjam

asistencia: E. Colley

84′
87′
A. GrgicK. Przybyłko
Rayan Raveloson90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
5Shots off Goal6
12Total Shots12
3Blocked Shots3
8Shots insidebox9
4Shots outsidebox3
15Fouls8
3Corner Kicks3
1Offsides3
41%Ball Possession59%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
325Total passes470
256Passes accurate398
79%Passes %85%
0.92expected_goals1.47
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.98, v porovnaní s 7.04 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je M. Keller (7.24), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 39 gólmi a 21 asistenciami, na čele s C. Fassnacht (16G). U FC Lugano je to 32 gólov a 20 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.08, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.91. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.91, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 7.01. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.89, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.97. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u BSC Young Boys a 85% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 47 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 27.3 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: L. Benito (33)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.3 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 27 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-3-1-23-4-2-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
33Keller3Hadjam13Camara23Benito22Conté8Łakomy30Lauper45Ravelos.16Fassnac.29Bedia77Monteiro1Saipi17Mai5Hajdari46Zanotti6Papadop.29Mahmoud8Grgic21Cimigna.11Steffen25Bislimi70Koutsias

Náhradníci

Tréner: G. Contini

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

BSC Young BoysSila pozíciíFC Lugano
6.98
Ø Hodnotenie
7.04
7.24Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
7.08Obranca (4 v 3)6.91
2G 5A1G 4A
6.91Záložník (4 v 4)7.01
17G 9A15G 7A
6.89Útočník (2 v 3)6.97
20G 7A16G 9A
BSC Young Boys4-3-1-2
33BrankárM. Keller7.2
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
13ObrancaM. Camara
23ObrancaL. Benito7.01A
22ObrancaAbdu Conté
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
30ZáložníkS. Lauper7.11G2A
45ZáložníkR. Raveloson6.7
16ZáložníkC. Fassnacht7.016G7A
29ÚtočníkC. Bedia7.016G4A
77ÚtočníkJ. Monteiro6.84G3A
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ZáložníkA. Papadopoulos7.03G
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Lugano 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: J. Hadjam 84′. Bolo udelených 3 žltých kariet. BSC Young Boys mal 41% držanie lopty, FC Lugano mal 59%. BSC Young Boys mal 12 striel (4 na bránu), FC Lugano mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 0.92 — FC Lugano 1.47. BSC Young Boys urobil 4 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Lugano vzájomné výsledky

41 stretnutí
BSC Young Boys
22
výhier
Remízy
9
FC Lugano
10
výhier
Góly spolu
118 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
22/41 · 54%
Nad 2,5
24/41 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2024

Aktuálna forma

BSC Young Boys

WLLDDD

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026