Menu

Fc St Gallen vs Fc Basel 1893

kybunpark, St. Gallen22. februára 2025 o 20:30
22
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Basel 1893
Výkop
B. FazlijiB. Toma
8′
10′
L. Leroy
Albert Vallci38′
Polčas
57′
B. TraoréP. Otele
63′Josafat Mendes
71′
N. Yannick

Own Goal

73′
X. ShaqiriRomário Baró
73′
A. KadeG. Sigua
C. Witzig
78′
L. DaschnerC. Akolo
81′
85′
Kevin CarlosA. Ajeti
85′
L. LeroyF. van Breemen
W. Geubbels

asistencia: B. Toma

87′
C. WitzigF. Mambimbi
88′
Hugo Vandermersch90′
90+3′Dominik Schmid
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal5
3Shots off Goal7
18Total Shots12
7Blocked Shots0
9Shots insidebox7
9Shots outsidebox5
10Fouls7
9Corner Kicks4
0Offsides0
51%Ball Possession49%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves6
455Total passes448
345Passes accurate385
76%Passes %86%
1.97expected_goals1.22
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.00, v porovnaní s 7.07 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 9 asistenciami, na čele s C. Witzig (4G). U FC Basel 1893 je to 25 gólov a 19 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.67, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.16. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.71, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 66% u FC ST. Gallen a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 24 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 25.7 (najmladší: N. Yannick (21), najstarší: A. Vallci (30)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-34-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Zigi28Vanderm.5Ambrosi.20Vallci14Yannick23Fazliji7Witzig64Stevano.19Daschner33Nsame9Geubbels1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid37Avdulla.22Leroy30Kade10Shaqiri11Traoré9Carlos

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC ST. GallenSila pozíciíFC Basel 1893
7.00
Ø Hodnotenie
7.07
7.44Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.67Obranca (4 v 4)7.16
2G 4A3G 5A
6.72Záložník (3 v 5)6.98
5G 3A21G 14A
7.71Útočník (3 v 1)6.73
4G 2A1G 0A
FC ST. Gallen4-3-3
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
5ObrancaS. Ambrosius6.41A
20ObrancaA. Vallci6.71A
14ObrancaN. Yannick
23ZáložníkB. Fazliji6.7
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
19ÚtočníkL. Daschner6.91G2A
33ÚtočníkJ. Nsame
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen a FC Basel 1893 remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Leroy 10′, N. Yannick 71′ (o.g.), C. Witzig 78′, W. Geubbels 87′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 51% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 49%. FC ST. Gallen mal 18 striel (8 na bránu), FC Basel 1893 mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.97 — FC Basel 1893 1.22. FC ST. Gallen urobil 3 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC ST. Gallen
12
výhier
Remízy
9
FC Basel 1893
16
výhier
Góly spolu
106 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
22/37 · 59%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026