Menu

Fc Lugano vs Fc Luzern

Stadio di Cornaredo, Lugano15. februára 2025 o 18:00
Domáci

FC Lugano

20
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Cibelli
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Luzern
Výkop
42′Donat Rrudhani
Polčas
57′
D. RrudhaniK. Spadanuda
Z. Brault-GuillardH. Mahou
66′
66′
L. VilligerA. Grbic
Y. Cimignani

asistencia: H. Mahou

67′
70′Aleksandar Stanković
M. BottaniDaniel Dos Santos
78′
Y. CimignaniA. Arigoni
78′
80′
L. WinklerS. Karweina
Albian Hajdari82′
87′Pius Dorn
H. Mahmoud

asistencia: Daniel Dos Santos

89′
Amir Saipi90+1′
G. KoutsiasS. Vladi
90+1′
H. MahmoudO. Doumbia
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
5Shots off Goal9
17Total Shots14
6Blocked Shots1
13Shots insidebox9
4Shots outsidebox5
12Fouls11
5Corner Kicks3
2Offsides0
58%Ball Possession42%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
492Total passes360
418Passes accurate275
85%Passes %76%
1.65expected_goals0.69
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.93, v porovnaní s 6.73 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 14 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U FC Luzern je to 13 gólov a 11 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.81, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.06, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.69, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 74% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 44 žltých kariet, v porovnaní s 33 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.7 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: M. Bottani (34)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 24.3 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 26 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-3-34-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Saipi2Brault-.6Papadop.17Mai5Hajdari25Bislimi8Grgic29Mahmoud10Bottani70Koutsias21Cimigna.1Loretz2Ottiger5Knezevic46Freimann14Cigaņiks29Winkler8Stankov.20Dorn11Rrudhani17Klidje27Villiger

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC LuganoSila pozíciíFC Luzern
6.93
Ø Hodnotenie
6.73
7.75Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.81Obranca (4 v 4)6.72
3G 1A5G 4A
7.06Záložník (3 v 4)6.63
14G 9A3G 4A
6.69Útočník (3 v 2)6.75
7G 4A5G 3A
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
2ObrancaZ. Brault-Guillard6.5
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
10ÚtočníkM. Bottani6.5
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
21ÚtočníkY. Cimignani7.03G1A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
29ZáložníkL. Winkler6.5
8ZáložníkA. Stanković
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
17ÚtočníkT. Klidje
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Luzern 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Y. Cimignani 67′, H. Mahmoud 89′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Lugano mal 58% držanie lopty, FC Luzern mal 42%. FC Lugano mal 17 striel (6 na bránu), FC Luzern mal 14 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.65 — FC Luzern 0.69. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 3.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Luzern vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Lugano
17
výhier
Remízy
6
FC Luzern
14
výhier
Góly spolu
118 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/37 · 68%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2026

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026