Menu

Fc Luzern vs Fc Winterthur

swissporarena, Luzern9. februára 2025 o 16:30
Domáci

FC Luzern

32
Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Winterthur
Výkop
Jesper Lofgren14′
T. OwusuS. Ottiger
20′
33′
C. Gomis

asistencia: F. Frei

38′Tobias Schättin
VAR
38′Card upgrade
B. FreimannJ. Kadák
40′
L. Villiger

asistencia: L. Winkler

42′
44′
S. CueniD. Ulrich
Polčas
L. WinklerS. Karweina
46′
T. KlidjeA. Grbic
46′
46′
F. FreiR. Schneider
61′Randy Schneider
65′Dario Ulrich
67′
C. GomisM. Di Giusto
67′
A. BaroanR. Buess
75′
R. Buess
J. KadákK. Spadanuda
79′
L. Villiger

asistencia: S. Ottiger

80′
87′Roman Buess
88′Stefanos Kapino
K. Spadanuda

Penalty

89′
90′
A. DurrerB. Stillhart
Riadny čas

Štatistiky zápasu

11Shots on Goal4
2Shots off Goal5
23Total Shots14
10Blocked Shots5
14Shots insidebox12
9Shots outsidebox2
11Fouls11
3Corner Kicks4
2Offsides1
58%Ball Possession42%
1Yellow Cards4
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves8
504Total passes364
415Passes accurate271
82%Passes %74%
3.63expected_goals2.95
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.84, v porovnaní s 6.78 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je T. Owusu (7.02), u FC Winterthur je to S. Kapino (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 12 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U FC Winterthur je to 5 gólov a 3 asistencií s lídrom C. Gomis (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.53. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 4 u FC Winterthur s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 2 u FC Winterthur s priemerom 7.28. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Luzern a 74% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 27 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 23.4 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 27.8 (najmladší: S. Cueni (24), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 22 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-4-2FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn3Löfgren46Freimann22Fernand.29Winkler8Stankov.24Owusu11Rrudhani17Klidje27Villiger1Kapino24Sidler16Arnold5Mühl3Schättin44Cueni7Zuffi20Frei22Durrer28Baroan15Gomis

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: U. Forte

FC LuzernSila pozíciíFC Winterthur
6.84
Ø Hodnotenie
6.78
6.95Brankár (1 v 1)7.35
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)6.53
6G 5A2G 2A
6.78Záložník (4 v 4)6.67
2G 4A1G 1A
6.75Útočník (2 v 2)7.28
5G 3A2G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
3ObrancaJ. Löfgren
46ObrancaB. Freimann6.93G
22ObrancaR. Fernandes7.01A
29ZáložníkL. Winkler6.5
8ZáložníkA. Stanković
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
17ÚtočníkT. Klidje
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
FC Winterthur4-4-2
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
16ObrancaR. Arnold6.51G
5ObrancaL. Mühl6.5
3ObrancaT. Schättin
44ZáložníkS. Cueni6.7
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
20ZáložníkF. Frei
22ZáložníkA. Durrer6.51A
28ÚtočníkA. Baroan
15ÚtočníkC. Gomis7.32G

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Winterthur 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Gomis 33′, L. Villiger 42′, R. Buess 75′, L. Villiger 80′, K. Spadanuda 89′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Luzern mal 58% držanie lopty, FC Winterthur mal 42%. FC Luzern mal 23 striel (11 na bránu), FC Winterthur mal 14 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 3.63 — FC Winterthur 2.95. FC Luzern urobil 5 striedaní, FC Winterthur urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Tobias Schättin 38′).

Rivalita od 2020

FC Luzern vs FC Winterthur vzájomné výsledky

17 stretnutí
FC Luzern
10
výhier
Remízy
3
FC Winterthur
4
výhier
Góly spolu
58 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
12/17 · 71%
Nad 2,5
13/17 · 76%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026