Menu

Fc Winterthur vs Fc Zurich

Stadion Schützenwiese, Winterthur6. februára 2025 o 20:30
02
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Zurich
Výkop
Polčas
S. DiabyT. Schättin
46′
63′
C. Tsawa

asistencia: B. Krasniqi

68′
B. KrasniqiC. Fiorini
69′
S. BalletRodrigo Conceição
R. SchneiderA. Durrer
77′
D. UlrichJ. Lukembila
77′
80′
S. Zuber

asistencia: C. Tsawa

86′
J. MarkeloN. Volken
86′
M. ChouiarM. Reichmuth
S. CueniF. Frei
87′
C. GomisR. Buess
87′
89′
J. PereaU. Emmanuel
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal9
2Shots off Goal4
9Total Shots22
4Blocked Shots9
4Shots insidebox10
5Shots outsidebox12
11Fouls10
2Corner Kicks12
5Offsides1
36%Ball Possession64%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
8Goalkeeper Saves3
314Total passes560
224Passes accurate463
71%Passes %83%
0.58expected_goals2.08
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.76, v porovnaní s 6.78 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 7 asistenciami, na čele s R. Schneider (2G). U FC Zurich je to 11 gólov a 14 asistencií s lídrom S. Zuber (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.56, zatiaľ čo FC Zurich má 3 obrancov s priemerom 6.49. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.65, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.28, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.59. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 72% u FC Winterthur a 75% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 24 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 26.0 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: S. Kapino (31)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 25.3 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: S. Zuber (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 20 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-13-4-1-2FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Kapino24Sidler16Arnold21Lüthi18Diaby44Cueni6Schneid.19Ulrich28Baroan10Giusto15Gomis25Brecher4Gbamin5Gómez20Ligue8Ballet17Zuber6Tsawa26Markelo7Krasniqi9Perea23Chouiar

Náhradníci

Tréner: U. Forte

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

FC WinterthurSila pozíciíFC Zurich
6.76
Ø Hodnotenie
6.78
7.35Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.56Obranca (4 v 3)6.49
3G 3A0G 1A
6.65Záložník (5 v 4)6.98
2G 4A8G 7A
7.28Útočník (1 v 3)6.59
2G 0A3G 6A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
18ObrancaS. Diaby6.51G1A
44ZáložníkS. Cueni6.7
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
19ZáložníkD. Ulrich6.41A
28ZáložníkA. Baroan
10ZáložníkM. Di Giusto
15ÚtočníkC. Gomis7.32G
FC Zurich3-4-1-2
25BrankárY. Brecher7.2
4ObrancaJ. Gbamin
5ObrancaM. Gómez6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
8ZáložníkS. Ballet
17ZáložníkS. Zuber7.14G3A
6ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
26ZáložníkJ. Markelo7.02G3A
7ÚtočníkB. Krasniqi6.71G6A
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
23ÚtočníkM. Chouiar

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal FC Winterthur 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Tsawa 63′, S. Zuber 80′. FC Winterthur mal 36% držanie lopty, FC Zurich mal 64%. FC Winterthur mal 9 striel (3 na bránu), FC Zurich mal 22 (9 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 0.58 — FC Zurich 2.08. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Winterthur vs FC Zurich vzájomné výsledky

21 stretnutí
FC Winterthur
2
výhier
Remízy
8
FC Zurich
11
výhier
Góly spolu
60 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
11/21 · 52%
Nad 2,5
12/21 · 57%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026