Menu

Fc St Gallen vs Fc Lugano

kybunpark, St. Gallen5. februára 2025 o 20:30
21
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Lugano
Výkop
27′
G. Koutsias

asistencia: Y. Cimignani

Lukas Görtler31′
43′Georgios Koutsias
Polčas
46′
L. MaiA. Hajdari
Chima Okoroji52′
56′
M. BottaniI. Aliseda
K. CsobothF. Mambimbi
66′
W. GeubbelsJ. Nsame
66′
67′
I. AlisedaM. Valenzuela
C. Witzig

asistencia: L. Görtler

76′
S. AmbrosiusB. Fazliji
79′
L. DaschnerA. Diaby
79′
79′
H. MahmoudO. Doumbia
79′
Z. Brault-GuillardH. Mahou
84′Antonios Papadopoulos
H. VandermerschK. Faber
89′
C. Witzig

asistencia: J. Nsame

90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
5Shots off Goal1
19Total Shots6
10Blocked Shots2
12Shots insidebox4
7Shots outsidebox2
9Fouls14
7Corner Kicks0
0Offsides1
51%Ball Possession49%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
448Total passes442
359Passes accurate355
80%Passes %80%
1.40expected_goals1.01
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.01, v porovnaní s 6.94 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 19 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Lugano je to 24 gólov a 14 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.92. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.74. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u FC ST. Gallen a 83% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 46 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 26.7 (najmladší: M. Stevanović (23), najstarší: L. Görtler (31)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.6 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 26 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-2-3-13-4-2-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Zigi28Vanderm.5Ambrosi.20Vallci36Okoroji16Görtler64Stevano.19Daschner7Witzig77Csoboth9Geubbels1Saipi6Papadop.17Mai22Wafi2Brault-.8Grgic29Mahmoud21Cimigna.25Bislimi10Bottani70Koutsias

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC ST. GallenSila pozíciíFC Lugano
7.01
Ø Hodnotenie
6.94
7.44Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.72Obranca (4 v 3)6.92
5G 7A3G 1A
6.86Záložník (5 v 4)6.90
14G 12A12G 7A
8.50Útočník (1 v 3)6.74
3G 0A9G 6A
FC ST. Gallen4-2-3-1
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
5ObrancaS. Ambrosius6.41A
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
19ZáložníkL. Daschner6.91G2A
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
77ZáložníkK. Csoboth6.6
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
2ZáložníkZ. Brault-Guillard6.5
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal FC Lugano 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: G. Koutsias 27′, C. Witzig 76′, C. Witzig 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 51% držanie lopty, FC Lugano mal 49%. FC ST. Gallen mal 19 striel (4 na bránu), FC Lugano mal 6 (3 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.40 — FC Lugano 1.01. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Lugano vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC ST. Gallen
12
výhier
Remízy
9
FC Lugano
17
výhier
Góly spolu
106 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
22/38 · 58%
Nad 2,5
18/38 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2020

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026