Menu

Grasshoppers vs Lausanne

Stadion Letzigrund, Zürich4. februára 2025 o 20:30
22
Hostia

Lausanne

Rozhodca: N. Gianforte
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Grasshoppers
Lausanne
Výkop
29′
A. Sanches

asistencia: K. Sène

45′Abdou Karim Sow
Polčas
T. NdengeT. Verón Lupi
46′
S. KittelN. Muci
46′
46′
F. DiabatéA. Balde
56′Noë Dussenne
Nikolas Muci59′
A. BojangT. Turhan
62′
T. Turhan

asistencia: N. Irankunda

64′
Benno Schmitz67′
69′
K. SèneA. Ajdini
69′
K. SowK. Mouanga
Penalty confirmed77′
VAR
Tomas Veron Lupi

Missed Penalty

78′
N. Muci

asistencia: B. Schmitz

79′
81′
O. CustodioF. Oviedo
85′
F. Oviedo

asistencia: M. Poaty

N. IrankundaN. Persson
86′
88′Alvyn Sanches
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal7
4Shots off Goal1
16Total Shots11
5Blocked Shots3
12Shots insidebox9
4Shots outsidebox2
15Fouls12
4Corner Kicks4
1Offsides3
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves5
387Total passes303
276Passes accurate214
71%Passes %71%
2.05expected_goals2.65
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.86, v porovnaní s 6.85 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u Lausanne je to K. Letica (7.14).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 1 asistenciami, na čele s M. Paskotši (1G). U Lausanne je to 11 gólov a 8 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u Grasshoppers a 77% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 26.4 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 27.0 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 24 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-24-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
71Hammel22Schmitz26Paskotši15Seko14Hassane2Abels6Abrashi7Ndenge8Kittel66Irankun.25Bojang25Letica34Giger71Sow6Dussenne18Poaty80Sanches8Roche10Custodio92Okou9Sène11Diabaté

Náhradníci

Tréner: T. Oral

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

GrasshoppersSila pozíciíLausanne
6.86
Ø Hodnotenie
6.85
7.00Brankár (1 v 1)7.14
0G 0A0G 0A
6.89Obranca (4 v 4)6.77
2G 0A2G 3A
6.75Záložník (4 v 3)6.91
1G 1A6G 5A
Útočník (2 v 3)6.70
0G 0A3G 0A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
14ObrancaI. Hassane6.61G
2ZáložníkD. Abels6.81G1A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
8ZáložníkS. Kittel
66ÚtočníkN. Irankunda
25ÚtočníkA. Bojang
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.1
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.81G2A
80ZáložníkA. Sanches
8ZáložníkJ. Roche7.03G1A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
92ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté

Prehľad zápasu

Grasshoppers a Lausanne remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Sanches 29′, T. Turhan 64′, Tomas Veron Lupi 78′, N. Muci 79′, F. Oviedo 85′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Grasshoppers mal 55% držanie lopty, Lausanne mal 45%. Grasshoppers mal 16 striel (7 na bránu), Lausanne mal 11 (7 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 2.05 — Lausanne 2.65. Grasshoppers urobil 4 striedaní, Lausanne urobil 4. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Tomas Veron Lupi 77′).

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs Lausanne vzájomné výsledky

26 stretnutí
Grasshoppers
11
výhier
Remízy
8
Lausanne
7
výhier
Góly spolu
65 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
14/26 · 54%
Nad 2,5
12/26 · 46%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

Lausanne

LLLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026