Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Luzern

St. Jakob-Park, Basel6. februára 2025 o 20:30
21
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Luzern
Výkop
X. Shaqiri

Penalty

4′
Polčas
M. HitzM. Salvi
46′
46′
S. KarweinaS. Ottiger
Leon Avdullahu51′
Penalty confirmed56′
VAR
X. Shaqiri

Penalty

57′
58′Stefan Knežević
P. OteleB. Traoré
64′
73′
T. KlidjeL. Villiger
73′
T. OwusuJ. Kadák
A. KadeRomário Baró
76′
X. ShaqiriG. Sigua
76′
79′
L. WinklerK. Spadanuda
79′
S. KnezevicS. Chader
81′Jakub Kadák
M. CisséF. van Breemen
82′
Josafat Mendes89′
90+4′Andrejs Cigaņiks
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal3
2Shots off Goal8
10Total Shots25
4Blocked Shots14
7Shots insidebox14
3Shots outsidebox11
14Fouls11
4Corner Kicks9
2Offsides4
48%Ball Possession52%
3Yellow Cards2
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves2
406Total passes447
323Passes accurate360
80%Passes %81%
2.14expected_goals2.26
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.99, v porovnaní s 6.77 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Luzern je to T. Owusu (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 15 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U FC Luzern je to 16 gólov a 13 asistencií s lídrom A. Grbic (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo FC Luzern má 3 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.76. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 3 u FC Luzern s priemerom 6.66. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u FC Basel 1893 a 76% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 38 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.2 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.2 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 26 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-13-4-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey29Cissé37Avdulla.22Leroy30Kade10Shaqiri7Otele9Carlos1Loretz5Knezevic8Stankov.46Freimann20Dorn29Winkler24Owusu14Cigaņiks10Karweina17Klidje9Grbic

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Luzern
6.99
Ø Hodnotenie
6.77
7.51Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (4 v 3)6.79
0G 0A3G 0A
6.96Záložník (5 v 4)6.76
17G 15A6G 11A
6.73Útočník (1 v 3)6.66
1G 0A7G 2A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
29ObrancaM. Cissé6.6
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
FC Luzern3-4-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
5ObrancaS. Knezevic6.7
8ObrancaA. Stanković
46ObrancaB. Freimann6.93G
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
29ZáložníkL. Winkler6.5
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
14ZáložníkA. Cigaņiks6.81G3A
10ÚtočníkS. Karweina6.61G1A
17ÚtočníkT. Klidje
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Luzern 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Winkler 1′, X. Shaqiri 4′ (pen.), X. Shaqiri 57′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Basel 1893 mal 48% držanie lopty, FC Luzern mal 52%. FC Basel 1893 mal 10 striel (4 na bránu), FC Luzern mal 25 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.14 — FC Luzern 2.26. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Kevin Carlos Omoruyi 56′).

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Luzern vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Basel 1893
22
výhier
Remízy
8
FC Luzern
8
výhier
Góly spolu
117 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
25/38 · 66%
Nad 2,5
24/38 · 63%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2021

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026