Menu

Fc Zurich vs Fc Basel 1893

Stadion Letzigrund, Zürich2. februára 2025 o 16:30
Domáci

FC Zurich

01
Rozhodca: F. San
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Basel 1893
Výkop
32′Leon Avdullahu
Mounir Chouiar

Missed Penalty

33′
Samuel Ballet35′
36′
Kevin Carlos

asistencia: X. Shaqiri

Jahnoah Markelo41′
41′Dominik Schmid
Polčas
46′
B. TraoréP. Otele
S. BalletS. Hodza
63′
63′
L. LeroyRomário Baró
B. KrasniqiD. Reverson
67′
J. MarkeloU. Emmanuel
68′
86′
A. KadeF. van Breemen
86′
Kevin CarlosB. Fink
Rodrigo ConceiçãoJ. Sabobo
87′
C. TsawaI. Mathew
87′
90+3′
X. ShaqiriG. Sigua
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal6
6Shots off Goal8
21Total Shots18
7Blocked Shots4
12Shots insidebox11
9Shots outsidebox7
21Fouls12
6Corner Kicks5
0Offsides6
53%Ball Possession47%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves8
421Total passes381
347Passes accurate311
82%Passes %82%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.78, v porovnaní s 7.07 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 14 asistenciami, na čele s S. Zuber (4G). U FC Basel 1893 je to 25 gólov a 19 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.49, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.16. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.98, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.59, v porovnaní s 2 u FC Basel 1893 s priemerom 7.01. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 24 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 25.3 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: S. Zuber (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich3-4-1-24-4-1-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
25Brecher8Ballet5Gómez20Ligue26Markelo17Zuber6Tsawa27Conceiç.7Krasniqi9Perea23Chouiar1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid30Kade22Leroy37Avdulla.11Traoré10Shaqiri9Carlos

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC ZurichSila pozíciíFC Basel 1893
6.78
Ø Hodnotenie
7.07
7.15Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.49Obranca (3 v 4)7.16
0G 1A3G 5A
6.98Záložník (4 v 4)6.86
8G 7A10G 4A
6.59Útočník (3 v 2)7.01
3G 6A12G 10A
FC Zurich3-4-1-2
25BrankárY. Brecher7.2
8ObrancaS. Ballet
5ObrancaM. Gómez6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
26ZáložníkJ. Markelo7.02G3A
17ZáložníkS. Zuber7.14G3A
6ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
27ZáložníkRodrigo Conceição
7ÚtočníkB. Krasniqi6.71G6A
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
23ÚtočníkM. Chouiar
FC Basel 18934-4-1-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
30ZáložníkA. Kade6.5
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Zurich 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Mounir Chouiar 33′, Kevin Carlos 36′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Zurich mal 53% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 47%. FC Zurich mal 21 striel (8 na bránu), FC Basel 1893 mal 18 (6 na bránu). FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

32 stretnutí
FC Zurich
9
výhier
Remízy
8
FC Basel 1893
15
výhier
Góly spolu
101 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
13/32 · 41%
Nad 2,5
18/32 · 56%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2026

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026