Menu

Fc Lugano vs Fc Sion

Stadio di Cornaredo, Lugano1. februára 2025 o 18:00
Domáci

FC Lugano

32
Hostia

FC Sion

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Sion
Výkop
15′
A. Miranchuk
S. Vladi
25′
Uran Bislimi36′
42′Theo Bouchlarhem
Polčas
Daniel Dos SantosH. Mahou
58′
Y. CimignaniA. Grgic
58′
Mattia Zanotti69′
72′Ylyas Chouaref
O. DoumbiaH. Mahmoud
74′
U. BislimiI. Aliseda
74′
80′
I. ChouarefD. Sorgić
80′
A. MiranchukB. Kololli
S. VladiG. Koutsias
81′
K. Hajrizi

Own Goal

82′
88′
T. BouchlarhemMarquinhos Cipriano
88′
N. HeftiM. Bouriga
88′
D. Sorgić

asistencia: N. Lavanchy

Penalty confirmed90+3′
VAR
A. Grgic

Penalty

90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
4Shots off Goal3
13Total Shots7
5Blocked Shots2
7Shots insidebox5
6Shots outsidebox2
14Fouls13
3Corner Kicks1
3Offsides2
60%Ball Possession40%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves3
504Total passes337
423Passes accurate250
84%Passes %74%
2.43expected_goals0.93
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.92, v porovnaní s 6.93 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Sion je to K. Hajrizi (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 19 asistenciami, na čele s U. Bislimi (5G). U FC Sion je to 15 gólov a 19 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 7.05. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.82, oproti 4 u FC Sion s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.65, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom 6.88. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 81% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 38 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.8 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: M. Bottani (34)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.7 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 28 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-3-1-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti17Mai5Hajdari23Valenzu.25Bislimi20Doumbia21Cimigna.27Santos10Bottani9Vladi16Fayulu14Lavanchy28Hajrizi93Barba20Hefti29Berdayes88Kabacal.17Kronig10Miranch.7Chouaref11Bouchla.

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC LuganoSila pozíciíFC Sion
6.92
Ø Hodnotenie
6.93
7.75Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 4)7.05
1G 4A2G 9A
6.82Záložník (5 v 4)6.87
13G 15A6G 3A
6.65Útočník (1 v 2)6.88
0G 0A7G 7A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
10ZáložníkM. Bottani6.5
9ÚtočníkS. Vladi6.7
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
93ObrancaF. Barba
20ObrancaN. Hefti6.96A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
17ZáložníkJ. Kronig6.81G
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
11ÚtočníkT. Bouchlarhem6.61A

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Sion 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Miranchuk 15′, S. Vladi 25′, K. Hajrizi 82′ (o.g.), D. Sorgić 88′, A. Grgic 90′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Lugano mal 60% držanie lopty, FC Sion mal 40%. FC Lugano mal 13 striel (4 na bránu), FC Sion mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.43 — FC Sion 0.93. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Sion urobil 4. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Anto Grgić 90′).

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Sion vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Lugano
15
výhier
Remízy
11
FC Sion
9
výhier
Góly spolu
104 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/35 · 63%
Nad 2,5
21/35 · 60%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2017

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026