Menu

Fc Winterthur vs Fc Lugano

Stadion Schützenwiese, Winterthur25. januára 2025 o 20:30
23
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Lugano
Výkop
A. Baroan

asistencia: M. Di Giusto

7′
A. Baroan

Penalty

36′
45+1′Antonios Papadopoulos
Polčas
46′
A. GrgicY. Cimignani
46′
A. PapadopoulosL. Mai
48′Uran Bislimi
52′
Y. Cimignani

asistencia: M. Zanotti

Luca Zuffi58′
63′
Y. Cimignani

asistencia: M. Valenzuela

A. BaroanL. Bajrami
72′
F. FreiA. Durrer
72′
72′
S. VladiG. Koutsias
76′
Daniel Dos SantosH. Mahou
D. UlrichS. Diaby
82′
M. Di GiustoC. Gomis
82′
82′
M. BottaniI. Aliseda
R. SchneiderG. Lekaj
90+1′
90+3′
G. Koutsias

asistencia: Y. Cimignani

Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal7
2Shots off Goal4
9Total Shots15
1Blocked Shots4
7Shots insidebox11
2Shots outsidebox4
16Fouls19
0Corner Kicks8
1Offsides0
32%Ball Possession68%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
241Total passes534
163Passes accurate438
68%Passes %82%
1.53expected_goals2.05
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.75, v porovnaní s 6.96 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 6 asistenciami, na čele s R. Schneider (2G). U FC Lugano je to 22 gólov a 22 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.59, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.06. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.69. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u FC Winterthur a 85% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 39 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 27.7 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: L. Zuffi (35)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.7 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 23 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-14-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Kapino24Sidler16Arnold21Lüthi3Schättin6Schneid.7Zuffi10Giusto20Frei19Ulrich28Baroan1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari23Valenzu.29Mahmoud8Grgic25Bislimi10Bottani9Vladi27Santos

Náhradníci

Tréner: U. Forte

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC WinterthurSila pozíciíFC Lugano
6.75
Ø Hodnotenie
6.96
7.35Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.59Obranca (4 v 4)6.86
2G 2A4G 3A
6.70Záložník (5 v 3)7.06
3G 4A14G 9A
Útočník (1 v 3)6.69
0G 0A4G 10A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
3ObrancaT. Schättin
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
10ZáložníkM. Di Giusto
20ZáložníkF. Frei
19ZáložníkD. Ulrich6.41A
28ÚtočníkA. Baroan
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
9ÚtočníkS. Vladi6.7
27ÚtočníkDaniel Dos Santos6.94G10A

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Winterthur 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Baroan 7′, A. Baroan 36′ (pen.), Y. Cimignani 52′, Y. Cimignani 63′, G. Koutsias 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Winterthur mal 32% držanie lopty, FC Lugano mal 68%. FC Winterthur mal 9 striel (6 na bránu), FC Lugano mal 15 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 1.53 — FC Lugano 2.05. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2021

FC Winterthur vs FC Lugano vzájomné výsledky

15 stretnutí
FC Winterthur
1
výhier
Remízy
3
FC Lugano
11
výhier
Góly spolu
51 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
12/15 · 80%
Nad 2,5
11/15 · 73%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026