Menu

Fc Lugano vs Lausanne

Stadio di Cornaredo, Lugano15. decembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Lugano

14
Hostia

Lausanne

Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

FC Lugano
Lausanne
Výkop
10′
A. Sanches

asistencia: K. Koindredi

Renato Steffen21′
44′Koba Koindredi
Albian Hajdari45+1′
45+2′
N. Dussenne

Penalty

Polčas
Amir Saipi52′
52′Teddy Okou
54′Noë Dussenne
Y. CimignaniM. Bottani
58′
H. MahmoudR. Macek
58′
Martim MarquesM. Valenzuela
58′
64′
K. KoindrediA. Bernede
K. Przybyłko

asistencia: M. Valenzuela

68′
Daniel Dos SantosH. Mahou
69′
72′
A. AjdiniK. Sène
72′
T. OkouK. de la Fuente
82′
K. SowK. Mouanga
82′
F. DiabatéO. Custodio
85′
N. Dussenne

Penalty

M. ZanottiL. Mai
86′
Kacper Przybyłko90+4′
90+5′
K. Sène

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal7
8Shots off Goal3
19Total Shots13
6Blocked Shots3
12Shots insidebox7
7Shots outsidebox6
10Fouls13
8Corner Kicks4
4Offsides1
59%Ball Possession41%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
420Total passes293
331Passes accurate211
79%Passes %72%
1.57expected_goals3.04
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.92, v porovnaní s 6.82 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 20 asistenciami, na čele s R. Steffen (7G). U Lausanne je to 6 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Lausanne s priemerom 6.52. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 76% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 37 žltých kariet, v porovnaní s 20 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.4 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 26.8 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 24 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-4-2Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari26Marques29Mahmoud20Doumbia11Steffen27Santos21Cimigna.93Przybył.25Letica34Giger71Sow6Dussenne18Poaty80Sanches8Roche5Koindre.11Diabaté92Okou7Ajdini

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC LuganoSila pozíciíLausanne
6.92
Ø Hodnotenie
6.82
7.75Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (4 v 4)6.76
5G 5A2G 3A
6.88Záložník (5 v 4)6.94
17G 15A3G 1A
Útočník (1 v 2)6.52
0G 0A1G 1A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
93ÚtočníkK. Przybyłko
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
80ZáložníkA. Sanches
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
11ZáložníkF. Diabaté
92ÚtočníkT. Okou
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Lugano 4:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Sanches 10′, N. Dussenne 45′ (pen.), K. Przybyłko 68′, N. Dussenne 85′ (pen.), K. Sène 90′ (pen.). Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Lugano mal 59% držanie lopty, Lausanne mal 41%. FC Lugano mal 19 striel (5 na bránu), Lausanne mal 13 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.57 — Lausanne 3.04. FC Lugano urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs Lausanne vzájomné výsledky

27 stretnutí
FC Lugano
14
výhier
Remízy
5
Lausanne
8
výhier
Góly spolu
71 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
15/27 · 56%
Nad 2,5
14/27 · 52%

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026