Menu

Fc Basel 1893 vs Grasshoppers

St. Jakob-Park, Basel14. decembra 2024 o 20:30
01
Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Grasshoppers
Výkop
21′
N. Persson

asistencia: T. Meyer

28′Saulo Decarli
43′Amir Abrashi
Polčas
54′Tim Meyer
60′
Lee Young-JunA. Bojang
60′
E. MaurinN. Muci
M. ŠotičekB. Fink
66′
J. AdjeteyF. van Breemen
66′
Kevin CarlosA. Ajeti
66′
Finn van Breemen73′
75′
A. AbrashiS. Stroscio
T. XhakaG. Sigua
78′
J. MendesR. Beney
87′
90+4′
G. MorandiT. Verón Lupi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
9Shots off Goal6
23Total Shots11
8Blocked Shots1
17Shots insidebox7
6Shots outsidebox4
11Fouls20
6Corner Kicks2
2Offsides0
69%Ball Possession31%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves6
566Total passes246
496Passes accurate171
88%Passes %70%
2.45expected_goals0.64
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.02, v porovnaní s 6.67 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 17 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U Grasshoppers je to 5 gólov a 3 asistencií s lídrom Lee Young-Jun (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.46. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 68% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.2 (najmladší: M. Šotiček (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 26.9 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 21 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-1-4-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid22Leroy34Xhaka19Šotiček10Shaqiri30Kade9Carlos71Hammel2Abels3Decarli15Seko16Persson6Abrashi10Morandi53Meyer7Ndenge20Maurin18Young-J.

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC Basel 1893Sila pozíciíGrasshoppers
7.02
Ø Hodnotenie
6.67
7.51Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (4 v 4)6.46
3G 5A2G 1A
6.86Záložník (5 v 5)6.77
12G 12A1G 1A
6.73Útočník (1 v 1)6.54
1G 0A2G 1A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
34ZáložníkT. Xhaka
19ZáložníkM. Šotiček6.71A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
30ZáložníkA. Kade6.5
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
Grasshoppers4-1-4-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
3ObrancaS. Decarli6.11G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
6ZáložníkA. Abrashi6.7
10ZáložníkG. Morandi
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
7ZáložníkT. Ndenge
20ZáložníkE. Maurin
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC Basel 1893 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: N. Persson 21′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 69% držanie lopty, Grasshoppers mal 31%. FC Basel 1893 mal 23 striel (6 na bránu), Grasshoppers mal 11 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.45 — Grasshoppers 0.64. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs Grasshoppers vzájomné výsledky

31 stretnutí
FC Basel 1893
21
výhier
Remízy
5
Grasshoppers
5
výhier
Góly spolu
89 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
16/31 · 52%
Nad 2,5
16/31 · 52%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 35 v 2023

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026