Menu

Fc St Gallen vs Fc Basel 1893

kybunpark, St. Gallen8. decembra 2024 o 16:30
11
Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Basel 1893
Výkop
17′Dominik Schmid
A. Vallci

asistencia: M. Cisse

38′
Polčas
46′
D. SchmidM. Cissé
46′
M. ŠotičekB. Traoré
55′Leon Avdullahu
M. CisseC. Akolo
61′
C. KonietzkeB. Toma
61′
L. GörtlerJordi Quintillà
61′
Mihailo Stevanović62′
62′
Kevin CarlosA. Ajeti
74′Benie Traore
VAR
74′Card upgrade
79′
J. AdjeteyF. van Breemen
79′
L. LeroyB. Fink
C. WitzigF. Mambimbi
83′
85′
A. Kade

asistencia: X. Shaqiri

K. CsobothVíctor Ruiz
88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal5
6Shots off Goal8
13Total Shots13
4Blocked Shots0
7Shots insidebox6
6Shots outsidebox7
10Fouls9
5Corner Kicks3
1Offsides1
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards2
0Red Cards1
4Goalkeeper Saves2
356Total passes520
276Passes accurate453
78%Passes %87%
0.78expected_goals0.77
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 6.88, v porovnaní s 7.02 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je L. Zigi (7.44), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 16 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Basel 1893 je to 16 gólov a 17 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.16. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u FC ST. Gallen a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 26.1 (najmladší: C. Konietzke (19), najstarší: L. Görtler (31)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.2 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-34-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Zigi28Vanderm.15Diaby20Vallci36Okoroji16Görtler64Stevano.63Konietz.7Witzig11Cisse77Csoboth1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid22Leroy37Avdulla.30Kade10Shaqiri19Šotiček9Carlos

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC ST. GallenSila pozíciíFC Basel 1893
6.88
Ø Hodnotenie
7.02
7.44Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.82Obranca (4 v 4)7.16
5G 6A3G 5A
6.85Záložník (3 v 5)6.86
10G 7A12G 12A
6.73Útočník (3 v 1)6.73
4G 3A1G 0A
FC ST. Gallen4-3-3
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
15ObrancaA. Diaby
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
63ZáložníkC. Konietzke6.71G
7ÚtočníkC. Witzig6.94G3A
11ÚtočníkM. Cisse
77ÚtočníkK. Csoboth6.6
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
19ZáložníkM. Šotiček6.71A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen a FC Basel 1893 remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Vallci 38′, A. Kade 85′. Bolo udelených 4 žltých kariet, 1 červených kariet. FC ST. Gallen mal 41% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 59%. FC ST. Gallen mal 13 striel (3 na bránu), FC Basel 1893 mal 13 (5 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 0.78 — FC Basel 1893 0.77. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Benie Traore 74′).

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC ST. Gallen
12
výhier
Remízy
9
FC Basel 1893
16
výhier
Góly spolu
108 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
22/37 · 59%
Nad 2,5
24/37 · 65%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026