Menu

Lausanne vs Fc Zurich

Stade de la Tuilière, Lausanne8. decembra 2024 o 14:15
Domáci

Lausanne

30
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Zurich
Výkop
K. Koindredi

asistencia: A. Ajdini

15′
21′Antonio Marchesano
27′Daniel Afriyie
40′
Rodrigo ConceiçãoA. Oko-Flex
Polčas
46′
C. CondeI. Mathew
K. de la FuenteT. Okou
62′
A. Ajdini

asistencia: A. Sanches

64′
71′
N. TosicJ. Sabobo
71′
D. AfriyieJ. Okita
A. Ajdini

asistencia: A. Sanches

73′
K. KoindrediO. Custodio
78′
A. AjdiniF. Oviedo
78′
78′
M. GómezL. Kamberi
J. RocheDiogo Carraco
89′
M. PoatyM. Polster
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
6Shots off Goal4
13Total Shots5
2Blocked Shots0
6Shots insidebox3
7Shots outsidebox2
11Fouls11
6Corner Kicks2
0Offsides2
50%Ball Possession50%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
412Total passes404
311Passes accurate301
75%Passes %75%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.81, v porovnaní s 6.92 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Zurich je to 2 gólov a 4 asistencií s lídrom J. Markelo (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.61. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 5 u FC Zurich s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 1 u FC Zurich s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Lausanne a 74% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 8 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 26.9 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 27.0 (najmladší: J. Markelo (22), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 17 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-2-3-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger14Mouanga6Dussenne18Poaty80Sanches8Roche5Koindre.11Diabaté7Ajdini23Fuente25Brecher5Gómez24Katić31Kryeziu3Tosic10Marches.17Conde26Markelo23Chouiar27Conceiç.18Afriyie

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

LausanneSila pozíciíFC Zurich
6.81
Ø Hodnotenie
6.92
7.17Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)6.61
2G 3A0G 1A
6.94Záložník (3 v 5)7.00
3G 1A2G 3A
6.54Útočník (3 v 1)
1G 1A0G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
80ZáložníkA. Sanches
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
11ÚtočníkF. Diabaté
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
23ÚtočníkK. de la Fuente6.5
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
5ObrancaM. Gómez6.61A
24ObrancaN. Katić
31ObrancaM. Kryeziu
3ObrancaN. Tosic
10ZáložníkA. Marchesano
17ZáložníkC. Conde
26ZáložníkJ. Markelo7.02G3A
23ZáložníkM. Chouiar
27ZáložníkRodrigo Conceição
18ÚtočníkD. Afriyie

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Zurich 3:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: K. Koindredi 15′, A. Ajdini 64′, A. Ajdini 73′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Lausanne mal 50% držanie lopty, FC Zurich mal 50%. Lausanne mal 13 striel (5 na bránu), FC Zurich mal 5 (1 na bránu). Lausanne urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

Lausanne vs FC Zurich vzájomné výsledky

21 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
8
FC Zurich
7
výhier
Góly spolu
63 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
13/21 · 62%
Nad 2,5
13/21 · 62%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026