Menu

Lausanne vs Fc Sion

Stade de la Tuilière, Lausanne23. novembra 2024 o 20:30
Domáci

Lausanne

10
Hostia

FC Sion

Rozhodca: M. Turkes
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Sion
Výkop
Raoul Giger17′
32′Théo Berdayes
Polčas
Antoine Bernede52′
59′Ali Kabacalman
71′
L. ChipperfieldC. Souza
A. AjdiniF. Oviedo
80′
A. BernedeK. Koindredi
80′
T. Okou

asistencia: F. Oviedo

80′
83′
D. SorgićD. Djokic
84′
T. BerdayesT. Bouchlarhem
84′
I. ChouarefM. Bouriga
K. de la FuenteM. Polster
90+1′
90′
A. KabacalmanJ. Kronig
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
6Shots off Goal1
14Total Shots4
2Blocked Shots0
8Shots insidebox3
6Shots outsidebox1
11Fouls14
5Corner Kicks1
1Offsides3
57%Ball Possession43%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
454Total passes354
361Passes accurate247
80%Passes %70%
1.19expected_goals0.68
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.78, v porovnaní s 6.95 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.14), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Sion je to 18 gólov a 14 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 4 u FC Sion s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Lausanne a 78% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 26.4 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.0 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 29 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-3-1-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger71Sow6Dussenne18Poaty92Okou8Roche24Bernede23Fuente80Sanches7Ajdini16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf6Cipriano21Chipper.88Kabacal.8Costa29Berdayes7Chouaref9Sorgić

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

LausanneSila pozíciíFC Sion
6.78
Ø Hodnotenie
6.95
7.14Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)6.93
2G 3A1G 2A
6.75Záložník (4 v 4)6.92
3G 1A10G 6A
6.52Útočník (2 v 2)7.16
1G 1A7G 6A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.1
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.81G2A
92ZáložníkT. Okou
8ZáložníkJ. Roche7.03G1A
24ZáložníkA. Bernede
23ZáložníkK. de la Fuente6.5
80ÚtočníkA. Sanches
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
6ObrancaMarquinhos Cipriano6.9
21ZáložníkL. Chipperfield6.94G1A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
9ÚtočníkD. Sorgić

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Sion 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Okou 80′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Lausanne mal 57% držanie lopty, FC Sion mal 43%. Lausanne mal 14 striel (6 na bránu), FC Sion mal 4 (3 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.19 — FC Sion 0.68. Lausanne urobil 3 striedaní, FC Sion urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Sion vzájomné výsledky

23 stretnutí
Lausanne
5
výhier
Remízy
6
FC Sion
12
výhier
Góly spolu
53 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
10/23 · 43%
Nad 2,5
9/23 · 39%

Aktuálna forma

Lausanne

LLLWLW

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026