Menu

Fc Basel 1893 vs Servette Fc

St. Jakob-Park, Basel24. novembra 2024 o 16:30
31
Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Servette FC
Výkop
Adrian Leon Barišić32′
X. Shaqiri
40′
Polčas
55′
T. Cognat

asistencia: J. Guillemenot

Romário BaróL. Leroy
59′
60′
J. GuillemenotU. Simbakoli
M. ŠotičekG. Sigua
66′
69′Timothé Cognat
75′
D. KutesaJ. von Moos
Kevin CarlosA. Ajeti
82′
Penalty confirmed89′
VAR
Xherdan Shaqiri

Missed Penalty

90′
90′
T. CognatT. Ouattara
X. Shaqiri
90+1′
X. Shaqiri

asistencia: B. Traoré

90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
6Shots off Goal5
16Total Shots12
3Blocked Shots3
11Shots insidebox5
5Shots outsidebox7
13Fouls12
4Corner Kicks4
3Offsides1
49%Ball Possession51%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
425Total passes434
354Passes accurate345
83%Passes %79%
3.10expected_goals0.79
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.10, v porovnaní s 6.78 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 21 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U Servette FC je to 30 gólov a 17 asistencií s lídrom M. Stevanović (14G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.68. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.06, oproti 5 u Servette FC s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 1 u Servette FC s priemerom 6.81. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 77% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 34 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.9 (najmladší: M. Šotiček (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 29.8 (najmladší: T. Magnin (22), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 22 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-2-3-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić3Vouilloz31Schmid37Avdulla.8Baró19Šotiček10Shaqiri11Traoré9Carlos32Frick3Tsunemo.4Rouiller19Severin20Magnin28Douline5Ondoua9Stevano.8Cognat17Kutesa21Guillem.

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: T. Häberli

FC Basel 1893Sila pozíciíServette FC
7.10
Ø Hodnotenie
6.78
7.51Brankár (1 v 1)6.39
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.68
3G 7A4G 1A
7.06Záložník (5 v 5)6.95
20G 14A20G 13A
6.73Útočník (1 v 1)6.81
1G 0A6G 3A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
8ZáložníkRomário Baró
19ZáložníkM. Šotiček6.71A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
Servette FC4-2-3-1
32BrankárJ. Frick6.4
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
20ObrancaT. Magnin6.5
28ZáložníkD. Douline6.94G2A
5ZáložníkG. Ondoua6.5
9ZáložníkM. Stevanović7.214G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
17ZáložníkD. Kutesa
21ÚtočníkJ. Guillemenot6.86G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal Servette FC 3:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: X. Shaqiri 40′, T. Cognat 55′, Xherdan Shaqiri 90′, X. Shaqiri 90′, X. Shaqiri 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 49% držanie lopty, Servette FC mal 51%. FC Basel 1893 mal 16 striel (7 na bránu), Servette FC mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 3.10 — Servette FC 0.79. FC Basel 1893 urobil 3 striedaní, Servette FC urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Leo Leroy 89′).

Rivalita od 2019

FC Basel 1893 vs Servette FC vzájomné výsledky

25 stretnutí
FC Basel 1893
10
výhier
Remízy
9
Servette FC
6
výhier
Góly spolu
81 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
15/25 · 60%
Nad 2,5
16/25 · 64%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

Servette FC

WDWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026