Menu

Grasshoppers vs Fc St Gallen

Stadion Letzigrund, Zürich10. novembra 2024 o 16:30
12
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC ST. Gallen
Výkop
26′
A. Diaby

asistencia: C. Witzig

Maksim Paskotsi31′
Polčas
A. BojangF. de Carvalho
46′
60′
L. Görtler

asistencia: C. Witzig

T. NdengeP. Schürpf
61′
N. MuciLee Young-Jun
61′
Amir Abrashi63′
67′Lukas Görtler
M. ChoinièreT. Meyer
69′
77′
C. WitzigB. Toma
D. AbelsB. Schmitz
78′
78′
K. CsobothC. Akolo
G. Morandi

asistencia: Lee Young-Jun

84′
90+5′
M. CisseA. Vogt
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
4Shots off Goal5
10Total Shots14
1Blocked Shots4
7Shots insidebox9
3Shots outsidebox5
13Fouls9
4Corner Kicks5
1Offsides4
54%Ball Possession46%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
486Total passes420
379Passes accurate318
78%Passes %76%
0.61expected_goals1.70
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.83, v porovnaní s 6.88 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC ST. Gallen je to L. Zigi (7.44).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 2 asistenciami, na čele s N. Muci (3G). U FC ST. Gallen je to 19 gólov a 16 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.97, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 6.60. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u Grasshoppers a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 28 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 26.3 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 26.1 (najmladší: C. Konietzke (19), najstarší: L. Görtler (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 22 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels26Paskotši15Seko16Persson7Ndenge6Abrashi25Bojang10Morandi19Choiniè.9Muci1Zigi28Vanderm.15Diaby20Vallci36Okoroji16Görtler64Stevano.7Witzig63Konietz.77Csoboth11Cisse

Náhradníci

Tréner: G. Morello

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

GrasshoppersSila pozíciíFC ST. Gallen
6.83
Ø Hodnotenie
6.88
7.00Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.97Obranca (4 v 4)6.82
2G 1A5G 6A
6.71Záložník (5 v 4)6.86
0G 0A14G 10A
6.50Útočník (1 v 2)6.60
3G 1A0G 0A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
7ZáložníkT. Ndenge
6ZáložníkA. Abrashi6.7
25ZáložníkA. Bojang
10ZáložníkG. Morandi
19ZáložníkM. Choinière
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
15ObrancaA. Diaby
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
63ZáložníkC. Konietzke6.71G
77ÚtočníkK. Csoboth6.6
11ÚtočníkM. Cisse

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Diaby 26′, L. Görtler 60′, G. Morandi 84′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Grasshoppers mal 54% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 46%. Grasshoppers mal 10 striel (5 na bránu), FC ST. Gallen mal 14 (5 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.61 — FC ST. Gallen 1.70. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 3.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

30 stretnutí
Grasshoppers
8
výhier
Remízy
7
FC ST. Gallen
15
výhier
Góly spolu
93 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
21/30 · 70%
Nad 2,5
20/30 · 67%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 52 v 2021

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026