Menu

Fc Luzern vs Grasshoppers

swissporarena, Luzern3. novembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Luzern

20
Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

FC Luzern
Grasshoppers
Výkop
L. Winkler

asistencia: L. Villiger

8′
30′Tsiy William Ndenge
45′Mathieu Choinière
Polčas
Adrian Grbić

Missed Penalty

56′
Penalty confirmed58′
VAR
D. Rrudhani

Penalty

59′
L. VilligerJ. Kadák
61′
D. RrudhaniS. Ottiger
61′
64′Dirk Abels
65′
M. ChoinièreS. Kittel
J. KadákT. Owusu
69′
73′Maksim Paskotsi
76′
Lee Young-JunP. Schürpf
76′
A. BojangT. Verón Lupi
Andrejs Cigaņiks79′
K. SpadanudaJ. Löfgren
79′
A. GrbicT. Klidje
79′
Stefan Knežević90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
1Shots off Goal7
9Total Shots14
2Blocked Shots4
6Shots insidebox10
3Shots outsidebox4
11Fouls14
2Corner Kicks6
5Offsides1
39%Ball Possession61%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
311Total passes458
222Passes accurate379
71%Passes %83%
3.10expected_goals1.07
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.77, v porovnaní s 6.80 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u Grasshoppers je to M. Paskotši (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 13 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U Grasshoppers je to 7 gólov a 3 asistencií s lídrom N. Muci (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.97. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.50. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u FC Luzern a 65% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 26.1 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 24.2 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: D. Abels (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 20 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-4-24-2-3-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks11Rrudhani8Stankov.29Winkler7Spadanu.27Villiger9Grbic71Hammel2Abels26Paskotši15Seko16Persson7Ndenge19Choiniè.25Bojang10Morandi9Muci18Young-J.

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

FC LuzernSila pozíciíGrasshoppers
6.77
Ø Hodnotenie
6.80
6.95Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.72Obranca (4 v 4)6.97
4G 7A2G 1A
6.78Záložník (4 v 5)6.50
6G 2A3G 1A
6.72Útočník (2 v 1)6.54
11G 4A2G 1A
FC Luzern4-4-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
11ZáložníkD. Rrudhani
8ZáložníkA. Stanković
29ZáložníkL. Winkler6.5
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
7ZáložníkT. Ndenge
19ZáložníkM. Choinière
25ZáložníkA. Bojang
10ZáložníkG. Morandi
9ZáložníkN. Muci6.53G1A
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal Grasshoppers 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Winkler 8′, Adrian Grbić 56′, D. Rrudhani 59′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Luzern mal 39% držanie lopty, Grasshoppers mal 61%. FC Luzern mal 9 striel (6 na bránu), Grasshoppers mal 14 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 3.10 — Grasshoppers 1.07. FC Luzern urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Kevin Spadanuda 58′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs Grasshoppers vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Luzern
18
výhier
Remízy
12
Grasshoppers
4
výhier
Góly spolu
104 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
23/34 · 68%
Nad 2,5
17/34 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 43 v 2026

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026