Menu

Fc Lugano vs Yverdon Sport

Stadio di Cornaredo, Lugano3. novembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Lugano

20
Rozhodca: M. Turkes

Udalosti zápasu

FC Lugano
Yverdon Sport
Výkop
31′Mohamed Tijani
R. Steffen

asistencia: S. Vladi

36′
Polčas
Hicham Mahou53′
H. MahouM. Zanotti
64′
A. GrgicO. Doumbia
64′
64′
Mauro RodriguesM. Ntelo
I. Aliseda

asistencia: M. Zanotti

72′
74′Anthony Sauthier
Martim MarquesM. Valenzuela
75′
S. VladiM. Bottani
75′
75′
N. GunnarssonJ. Hautier
75′
M. TijaniR. Alves
I. AlisedaK. Przybyłko
81′
85′
A. SauthierD. Kacuri
86′
B. CéspedesF. Sylla
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal1
7Shots off Goal6
19Total Shots8
4Blocked Shots1
16Shots insidebox6
3Shots outsidebox2
16Fouls9
2Corner Kicks2
0Offsides0
61%Ball Possession39%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves5
597Total passes372
527Passes accurate296
88%Passes %80%
2.61expected_goals0.55
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.98, v porovnaní s 6.73 u Yverdon Sport. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u Yverdon Sport je to P. Bernardoni (6.78).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 14 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U Yverdon Sport je to 1 gólov a 2 asistencií s lídrom Mauro Rodrigues (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo Yverdon Sport má 5 obrancov s priemerom —. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 4 u Yverdon Sport s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.65, v porovnaní s 1 u Yverdon Sport s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a —% u Yverdon Sport. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 43 žltých kariet, v porovnaní s 3 u Yverdon Sport. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.7 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo Yverdon Sport má priemer 25.3 (najmladší: M. Aké (24), najstarší: P. Bernardoni (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 21 u Yverdon Sport. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-15-4-1Yverdon Sport
GKDEFMIDFWD
1Saipi6Papadop.17Mai22Wafi26Marques8Grgic29Mahmoud18Mahou11Steffen31Aliseda9Vladi40Bernard.32Sauthier23Gunnars.25Marques2Tijani6Pogam9Aké24Gnakpa10Céspedes7Rodrigu.21Komano

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: A. Mangiarratti

FC LuganoSila pozíciíYverdon Sport
6.98
Ø Hodnotenie
6.73
7.75Brankár (1 v 1)6.78
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 5)
4G 3A0G 0A
7.02Záložník (5 v 4)6.67
17G 11A1G 2A
6.65Útočník (1 v 1)
0G 0A0G 0A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
31ZáložníkI. Aliseda
9ÚtočníkS. Vladi6.7
Yverdon Sport5-4-1
40BrankárP. Bernardoni6.8
32ObrancaA. Sauthier
23ObrancaN. Gunnarsson
25ObrancaChristian Marques
2ObrancaM. Tijani
6ObrancaW. Le Pogam
9ZáložníkM. Aké
24ZáložníkJ. Gnakpa
10ZáložníkB. Céspedes
7ZáložníkMauro Rodrigues6.71G2A
21ÚtočníkH. Komano

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal Yverdon Sport 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: R. Steffen 36′, I. Aliseda 72′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Lugano mal 61% držanie lopty, Yverdon Sport mal 39%. FC Lugano mal 19 striel (8 na bránu), Yverdon Sport mal 8 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.61 — Yverdon Sport 0.55. FC Lugano urobil 5 striedaní, Yverdon Sport urobil 5.

Rivalita od 2023

FC Lugano vs Yverdon Sport vzájomné výsledky

6 stretnutí
FC Lugano
5
výhier
Remízy
0
Yverdon Sport
1
výhier
Góly spolu
20 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
1/6 · 17%
Nad 2,5
2/6 · 33%

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

Yverdon Sport

LWDLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026