Menu

Fc Zurich vs Fc Lugano

Stadion Letzigrund, Zürich6. októbra 2024 o 14:15
Domáci

FC Zurich

11
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Lugano
Výkop
26′
I. Aliseda

asistencia: R. Steffen

J. Perea

asistencia: B. Krasniqi

35′
Polčas
51′Ousmane Doumbia
M. ChouiarU. Emmanuel
56′
C. LigueRodrigo Conceição
56′
56′
M. Hadj MahmoudA. Grgic
Cheick Oumar Conde66′
68′
I. AlisedaH. Mahou
68′
U. BislimiM. Bottani
78′
R. SteffenY. Cimignani
78′
O. DoumbiaDaniel Dos Santos
A. MarchesanoI. Mathew
79′
85′Mattia Zanotti
B. KrasniqiL. Kamberi
85′
S. BalletA. Oko-Flex
85′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal7
5Shots off Goal3
7Total Shots14
0Blocked Shots4
5Shots insidebox12
2Shots outsidebox2
13Fouls7
6Corner Kicks7
1Offsides2
34%Ball Possession66%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves1
255Total passes527
180Passes accurate434
71%Passes %82%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.66, v porovnaní s 6.96 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s J. Perea (2G). U FC Lugano je to 16 gólov a 13 asistencií s lídrom R. Steffen (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.61, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.53, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 7.17. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u FC Zurich a 85% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 28 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 25.4 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.9 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 22 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich3-4-2-14-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
25Brecher24Katić5Gómez31Kryeziu8Ballet7Krasniqi17Conde20Ligue10Marches.23Chouiar9Perea1Saipi46Zanotti17Mai5Hajdari26Marques29Mahmoud20Doumbia25Bislimi11Steffen93Przybył.31Aliseda

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC ZurichSila pozíciíFC Lugano
6.66
Ø Hodnotenie
6.96
7.15Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.61Obranca (3 v 4)6.83
0G 1A2G 6A
6.53Záložník (4 v 3)6.79
1G 6A7G 4A
6.50Útočník (3 v 3)7.17
2G 0A7G 3A
FC Zurich3-4-2-1
25BrankárY. Brecher7.2
24ObrancaN. Katić
5ObrancaM. Gómez6.61A
31ObrancaM. Kryeziu
8ZáložníkS. Ballet
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
17ZáložníkC. Conde
20ZáložníkC. Ligue6.4
10ÚtočníkA. Marchesano
23ÚtočníkM. Chouiar
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkM. Hadj Mahmoud6.71G
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
93ÚtočníkK. Przybyłko
31ÚtočníkI. Aliseda

Prehľad zápasu

FC Zurich a FC Lugano remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: I. Aliseda 26′, J. Perea 35′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Zurich mal 34% držanie lopty, FC Lugano mal 66%. FC Zurich mal 7 striel (2 na bránu), FC Lugano mal 14 (7 na bránu). FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs FC Lugano vzájomné výsledky

33 stretnutí
FC Zurich
13
výhier
Remízy
5
FC Lugano
15
výhier
Góly spolu
71 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
7/33 · 21%
Nad 2,5
15/33 · 45%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2024

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026