Menu

Fc Luzern vs Lausanne

swissporarena, Luzern5. októbra 2024 o 18:00
Domáci

FC Luzern

22
Hostia

Lausanne

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Luzern
Lausanne
Výkop
8′
A. Ajdini

asistencia: T. Okou

14′Alvyn Sanches
18′
A. Sanches

asistencia: F. Diabaté

Lars Villiger

Missed Penalty

23′
T. OwusuL. Winkler
24′
D. Rrudhani

asistencia: T. Klidje

30′
Polčas
L. VilligerA. Grbic
46′
Adrian Grbić51′
51′Abdou Karim Sow
A. StankovićJ. Kadák
65′
N. BelokoS. Ottiger
65′
71′
A. AjdiniK. Sène
Stefan Knežević76′
T. KlidjeK. Spadanuda
77′
L. Winkler

asistencia: S. Ottiger

80′
81′
K. KoindrediDiogo Carraco
90+1′
M. PoatyM. Polster
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
3Shots off Goal6
12Total Shots17
6Blocked Shots4
7Shots insidebox13
5Shots outsidebox4
14Fouls11
6Corner Kicks6
2Offsides0
52%Ball Possession48%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
422Total passes393
306Passes accurate296
73%Passes %75%
1.71expected_goals1.75
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.81, v porovnaní s 6.87 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je T. Owusu (7.02), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 14 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U Lausanne je to 7 gólov a 6 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 1 u Lausanne s priemerom 6.52. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Luzern a 77% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 25.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 25.5 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: K. Letica (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 30 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-2-3-1Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks24Owusu8Stankov.18Beloko11Rrudhani27Villiger17Klidje25Letica34Giger71Sow14Mouanga18Poaty8Roche5Koindre.92Okou80Sanches11Diabaté7Ajdini

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC LuzernSila pozíciíLausanne
6.81
Ø Hodnotenie
6.87
6.95Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.72Obranca (4 v 4)6.86
4G 7A3G 4A
7.02Záložník (4 v 5)6.94
2G 4A3G 1A
6.75Útočník (2 v 1)6.52
5G 3A1G 1A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
8ZáložníkA. Stanković
18ZáložníkN. Beloko
11ZáložníkD. Rrudhani
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
92ZáložníkT. Okou
80ZáložníkA. Sanches
11ZáložníkF. Diabaté
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A

Prehľad zápasu

FC Luzern a Lausanne remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Ajdini 8′, A. Sanches 18′, Lars Villiger 23′, D. Rrudhani 30′, L. Winkler 80′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Luzern mal 52% držanie lopty, Lausanne mal 48%. FC Luzern mal 12 striel (3 na bránu), Lausanne mal 17 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.71 — Lausanne 1.75. FC Luzern urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 3.

Rivalita od 2025

FC Luzern vs Lausanne vzájomné výsledky

4 stretnutí
FC Luzern
3
výhier
Remízy
1
Lausanne
0
výhier
Góly spolu
16 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
4/4 · 100%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026