Menu

Fc Luzern vs Fc Basel 1893

swissporarena, Luzern29. septembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Luzern

10

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Basel 1893
Výkop
45+4′Nicolas Vouilloz
Polčas
Nicky Beloko48′
55′
X. ShaqiriM. Šotiček
56′Leon Avdullahu
T. OwusuL. Winkler
63′
T. KlidjeA. Grbic
63′
70′
A. AjetiKevin Carlos
70′
A. KadeJ. Mendes
L. VilligerK. Spadanuda
72′
S. KnezevicJ. Löfgren
72′
L. Jaquez

asistencia: D. Rrudhani

78′
82′
N. VouillozB. Fink
A. StankovićS. Ottiger
84′
85′Bradley Fink
Severin Ottiger87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal1
10Shots off Goal10
28Total Shots12
8Blocked Shots1
14Shots insidebox3
14Shots outsidebox9
9Fouls11
14Corner Kicks2
1Offsides1
44%Ball Possession56%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves9
394Total passes518
291Passes accurate429
74%Passes %83%
1.93expected_goals0.33
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.81, v porovnaní s 7.03 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je T. Owusu (7.02), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 14 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U FC Basel 1893 je to 28 gólov a 22 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 7.06. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.96. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Luzern a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 29 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 25.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.6 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 25 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-23-4-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks24Owusu8Stankov.18Beloko11Rrudhani27Villiger17Klidje1Hitz26Barišić32Adjetey3Vouilloz30Kade37Avdulla.22Leroy31Schmid10Shaqiri23Ajeti11Traoré

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuzernSila pozíciíFC Basel 1893
6.81
Ø Hodnotenie
7.03
6.95Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.72Obranca (4 v 3)7.06
4G 7A0G 2A
7.02Záložník (4 v 4)6.89
2G 4A4G 6A
6.75Útočník (2 v 3)6.96
5G 3A24G 14A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
8ZáložníkA. Stanković
18ZáložníkN. Beloko
11ZáložníkD. Rrudhani
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
30ZáložníkA. Kade6.5
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Basel 1893 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Jaquez 78′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Luzern mal 44% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 56%. FC Luzern mal 28 striel (10 na bránu), FC Basel 1893 mal 12 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.93 — FC Basel 1893 0.33. FC Luzern urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Luzern
7
výhier
Remízy
8
FC Basel 1893
23
výhier
Góly spolu
119 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
26/38 · 68%
Nad 2,5
25/38 · 66%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2021

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026