Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Zurich

St. Jakob-Park, Basel21. septembra 2024 o 20:30
02
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Zurich
Výkop
Arnau ComasM. Šotiček
11′
31′
M. Chouiar

asistencia: N. Katić

35′Nikola Katić
Polčas
46′
N. KatićL. Kamberi
55′
J. Perea

asistencia: C. Conde

57′Cheick Oumar Conde
63′Antonio Marchesano
B. TraoréA. Kade
67′
A. AjetiKevin Carlos
67′
67′
A. MarchesanoB. Krasniqi
73′
C. LigueN. Tosic
73′
J. PereaU. Emmanuel
73′
M. ChouiarRodrigo Conceição
J. MendesB. Fink
74′
L. LeroyT. Xhaka
74′
83′Mariano Gómez
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal3
2Shots off Goal4
6Total Shots11
3Blocked Shots4
3Shots insidebox6
3Shots outsidebox5
18Fouls19
4Corner Kicks2
1Offsides2
58%Ball Possession42%
2Yellow Cards4
1Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
450Total passes323
355Passes accurate238
79%Passes %74%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.10, v porovnaní s 6.66 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 28 gólmi a 20 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U FC Zurich je to 2 gólov a 1 asistencií s lídrom J. Perea (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.12, zatiaľ čo FC Zurich má 3 obrancov s priemerom 6.61. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.09, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením 6.37. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 71% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 12 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.6 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 25.8 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 16 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18933-4-33-4-2-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Hitz26Barišić32Adjetey4Comas17Mendes8Baró22Leroy31Schmid10Shaqiri23Ajeti11Traoré25Brecher24Katić5Gómez31Kryeziu8Ballet12Mathew17Conde20Ligue10Marches.23Chouiar9Perea

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Zurich
7.10
Ø Hodnotenie
6.66
7.51Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
7.12Obranca (3 v 3)6.61
0G 0A0G 1A
7.09Záložník (4 v 4)6.37
4G 6A0G 0A
6.96Útočník (3 v 3)6.50
24G 14A2G 0A
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
4ObrancaArnau Comas
17ZáložníkJ. Mendes
8ZáložníkRomário Baró
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A
FC Zurich3-4-2-1
25BrankárY. Brecher7.2
24ObrancaN. Katić
5ObrancaM. Gómez6.61A
31ObrancaM. Kryeziu
8ZáložníkS. Ballet
12ZáložníkI. Mathew
17ZáložníkC. Conde
20ZáložníkC. Ligue6.4
10ÚtočníkA. Marchesano
23ÚtočníkM. Chouiar
9ÚtočníkJ. Perea6.52G

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal FC Basel 1893 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: M. Chouiar 31′, J. Perea 55′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Basel 1893 mal 58% držanie lopty, FC Zurich mal 42%. FC Basel 1893 mal 6 striel (1 na bránu), FC Zurich mal 11 (3 na bránu). FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Basel 1893 vs FC Zurich vzájomné výsledky

32 stretnutí
FC Basel 1893
16
výhier
Remízy
8
FC Zurich
8
výhier
Góly spolu
100 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
13/32 · 41%
Nad 2,5
18/32 · 56%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2026

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026