Menu

Fc St Gallen vs Fc Luzern

kybunpark, St. Gallen21. septembra 2024 o 18:00
23
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Luzern
Výkop
A. Vallci

asistencia: B. Toma

20′
W. Geubbels

asistencia: C. Witzig

31′
Albert Vallci42′
Polčas
A. VallciS. Ambrosius
46′
56′
T. Klidje

asistencia: A. Cigaņiks

Lukas Görtler57′
Hugo Vandermersch59′
59′Stefan Knežević
Jordi QuintillàC. Konietzke
63′
H. VandermerschK. Faber
64′
C. WitzigK. Csoboth
64′
64′
T. KlidjeA. Grbic
W. GeubbelsM. Cisse
71′
76′
T. OwusuS. Ottiger
80′
L. VilligerK. Spadanuda
80′
D. RrudhaniJ. Kadák
80′
K. Spadanuda

asistencia: P. Dorn

88′
P. Dorn

asistencia: J. Kadák

Chima Okoroji90+7′
Penalty cancelled90+4′
VAR
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
6Shots off Goal4
13Total Shots13
4Blocked Shots2
11Shots insidebox9
2Shots outsidebox4
13Fouls15
5Corner Kicks4
4Offsides5
54%Ball Possession46%
4Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
408Total passes359
326Passes accurate277
80%Passes %77%
1.89expected_goals1.81
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.22, v porovnaní s 6.81 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Luzern je to T. Owusu (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 16 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Luzern je to 11 gólov a 14 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.13, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 7.02. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u FC ST. Gallen a 75% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 28 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 27.8 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 28 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-1-24-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Zigi28Vanderm.15Diaby20Vallci36Okoroji16Görtler8Quintil.7Witzig24Toma10Akolo9Geubbels1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks24Owusu8Stankov.18Beloko11Rrudhani27Villiger17Klidje

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC ST. GallenSila pozíciíFC Luzern
7.22
Ø Hodnotenie
6.81
7.44Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.82Obranca (4 v 4)6.72
5G 6A4G 7A
7.13Záložník (4 v 4)7.02
12G 10A2G 4A
8.50Útočník (2 v 2)6.75
3G 0A5G 3A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
15ObrancaA. Diaby
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
10ÚtočníkC. Akolo
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
8ZáložníkA. Stanković
18ZáložníkN. Beloko
11ZáložníkD. Rrudhani
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC ST. Gallen 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Vallci 20′, W. Geubbels 31′, T. Klidje 56′, K. Spadanuda 80′, P. Dorn 88′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 54% držanie lopty, FC Luzern mal 46%. FC ST. Gallen mal 13 striel (3 na bránu), FC Luzern mal 13 (7 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.89 — FC Luzern 1.81. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Kevin Csoboth 90′).

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Luzern vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC ST. Gallen
7
výhier
Remízy
11
FC Luzern
19
výhier
Góly spolu
116 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
23/37 · 62%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2022

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026