Menu

Fc Zurich vs Fc Luzern

Stadion Letzigrund, Zürich1. septembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Zurich

11
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Luzern
Výkop
12′Donat Rrudhani
Jonathan Okita16′
21′
A. Cigaņiks

asistencia: L. Villiger

28′Stefan Knežević
Daniel Denoon40′
Polčas
J. OkitaJ. Sabobo
46′
C. LigueI. Mathew
46′
D. DenoonM. Kryeziu
46′
N. TosicD. Leidner
46′
46′
D. RrudhaniK. Spadanuda
Doron Leidner55′
J. Perea

asistencia: M. Gómez

56′
M. ChouiarA. Oko-Flex
75′
75′
T. KlidjeA. Stanković
75′
T. OwusuJ. Kadák
VAR
79′Goal cancelled
90+5′Pascal Loretz
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal5
4Shots off Goal4
7Total Shots13
2Blocked Shots4
4Shots insidebox7
3Shots outsidebox6
15Fouls16
3Corner Kicks5
1Offsides2
59%Ball Possession41%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves0
449Total passes316
377Passes accurate234
84%Passes %74%
0.25expected_goals1.52
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.59, v porovnaní s 6.78 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Luzern je to T. Owusu (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 1 asistenciami, na čele s J. Perea (2G). U FC Luzern je to 12 gólov a 15 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.46, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom —, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.81. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.44, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 71% u FC Zurich a 75% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 25.3 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.4 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 13 ligových štartov, oproti 26 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-3-34-4-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
25Brecher36Denoon24Katić5Gómez3Tosic10Marches.17Conde23Chouiar20Ligue9Perea11Okita1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks11Rrudhani24Owusu18Beloko10Karweina27Villiger17Klidje

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC ZurichSila pozíciíFC Luzern
6.59
Ø Hodnotenie
6.78
7.15Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.46Obranca (4 v 4)6.72
0G 1A4G 7A
Záložník (3 v 4)6.81
0G 0A3G 5A
6.44Útočník (3 v 2)6.75
2G 0A5G 3A
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
36ObrancaD. Denoon6.3
24ObrancaN. Katić
5ObrancaM. Gómez6.61A
3ObrancaN. Tosic
10ZáložníkA. Marchesano
17ZáložníkC. Conde
23ZáložníkM. Chouiar
20ÚtočníkC. Ligue6.4
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
11ÚtočníkJ. Okita
FC Luzern4-4-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
11ZáložníkD. Rrudhani
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
18ZáložníkN. Beloko
10ZáložníkS. Karweina6.61G1A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

FC Zurich a FC Luzern remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Cigaņiks 21′, J. Perea 56′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Zurich mal 59% držanie lopty, FC Luzern mal 41%. FC Zurich mal 7 striel (1 na bránu), FC Luzern mal 13 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 0.25 — FC Luzern 1.52. FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 3. VAR zasiahol: Goal cancelled (Pius Dorn 79′).

Rivalita od 2017

FC Zurich vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Zurich
13
výhier
Remízy
9
FC Luzern
12
výhier
Góly spolu
106 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
22/34 · 65%
Nad 2,5
21/34 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2018

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026