Menu

Fc Lugano vs Fc St Gallen

Stadio di Cornaredo, Lugano1. septembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Lugano

11
Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC ST. Gallen
Výkop
Goal cancelled10′
VAR
19′
L. Görtler

asistencia: C. Okoroji

Mattia Bottani34′
O. DoumbiaU. Bislimi
44′
Goal confirmed45+4′
VAR
K. Przybyłko
45+2′
Polčas
56′
Víctor RuizB. Toma
56′
C. WitzigK. Csoboth
57′
L. GörtlerJ. Milošević
M. BottaniR. Steffen
60′
Daniel Dos SantosI. Aliseda
60′
63′
M. CisseC. Akolo
71′Abdoulaye Diaby
77′
C. KonietzkeS. Ambrosius
Y. CimignaniR. Macek
80′
K. PrzybyłkoS. Vladi
80′
Uran Bislimi84′
84′Bastien Toma
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
2Shots off Goal5
10Total Shots13
2Blocked Shots2
7Shots insidebox8
3Shots outsidebox5
6Fouls15
7Corner Kicks2
2Offsides0
67%Ball Possession33%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
574Total passes293
493Passes accurate223
86%Passes %76%
1.58expected_goals2.12
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.99, v porovnaní s 7.16 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 24 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U FC ST. Gallen je to 21 gólov a 14 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.95, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 43 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.1 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: M. Bottani (34)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 26.1 (najmladší: C. Konietzke (19), najstarší: L. Görtler (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 22 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti17Mai6Papadop.26Marques20Doumbia8Grgic10Bottani27Santos21Cimigna.93Przybył.1Zigi22Faber4Stanić15Diaby36Okoroji16Görtler63Konietz.7Witzig30Ruiz11Cisse9Geubbels

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

FC LuganoSila pozíciíFC ST. Gallen
6.99
Ø Hodnotenie
7.16
7.75Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.95Obranca (4 v 4)6.83
5G 6A5G 4A
6.87Záložník (5 v 4)6.94
15G 18A13G 10A
Útočník (1 v 2)8.50
0G 0A3G 0A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
10ZáložníkM. Bottani6.5
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
93ÚtočníkK. Przybyłko
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
22ObrancaK. Faber6.61A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
15ObrancaA. Diaby
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
63ZáložníkC. Konietzke6.71G
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
30ZáložníkVíctor Ruiz
11ÚtočníkM. Cisse
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G

Prehľad zápasu

FC Lugano a FC ST. Gallen remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Görtler 19′, K. Przybyłko 45′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Lugano mal 67% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 33%. FC Lugano mal 10 striel (6 na bránu), FC ST. Gallen mal 13 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.58 — FC ST. Gallen 2.12. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Kacper Przybyłko 10′), Goal confirmed (Kacper Przybyłko 45′).

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
17
výhier
Remízy
8
FC ST. Gallen
13
výhier
Góly spolu
107 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
22/38 · 58%
Nad 2,5
19/38 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026