Menu

Lausanne vs Fc Basel 1893

Stade de la Tuilière, Lausanne21. júla 2024 o 16:30
Domáci

Lausanne

32
Hostia

FC Basel 1893

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Basel 1893
Výkop
T. Okou

asistencia: K. Sène

2′
17′Romeo Beney
F. Diabaté

asistencia: A. Bernede

22′
34′Arnau Comas
35′Anton Kade
43′
T. Barry
K. Sène

asistencia: F. Diabaté

44′
Polčas
46′
Arnau ComasN. Vouilloz
46′
R. BeneyK. Rüegg
Antoine Bernede49′
Alvyn Sanches51′
R. GigerH. Abdallah
59′
63′Adrian Leon Barišić
65′
B. KololliA. Ajeti
A. SanchesJ. Roche
73′
T. OkouA. Ajdini
73′
75′
A. KadeB. Fink
83′
F. FreiL. Leroy
K. SèneG. Szalai
85′
M. PoatyM. Polster
85′
87′
T. Barry

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
4Shots off Goal3
10Total Shots12
1Blocked Shots4
8Shots insidebox8
2Shots outsidebox4
16Fouls15
4Corner Kicks6
1Offsides2
47%Ball Possession53%
4Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
392Total passes452
319Passes accurate372
81%Passes %82%
1.60expected_goals1.85
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.87, v porovnaní s 7.10 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 7 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 7.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Lausanne a 83% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 8 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 28.0 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 19 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-13-4-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger14Mouanga6Dussenne18Poaty10Custodio24Bernede92Okou80Sanches11Diabaté9Sène1Hitz26Barišić32Adjetey4Comas30Kade37Avdulla.20Frei31Schmid35Beney9Barry7Kololli

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

LausanneSila pozíciíFC Basel 1893
6.87
Ø Hodnotenie
7.10
7.17Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 3)7.12
2G 3A0G 0A
6.88Záložník (5 v 4)6.87
3G 4A3G 5A
6.70Útočník (1 v 3)
3G 0A0G 0A
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
92ZáložníkT. Okou
80ZáložníkA. Sanches
11ZáložníkF. Diabaté
9ÚtočníkK. Sène6.73G
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
4ObrancaArnau Comas
30ZáložníkA. Kade6.5
37ZáložníkL. Avdullahu
20ZáložníkF. Frei
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
35ÚtočníkR. Beney
9ÚtočníkT. Barry
7ÚtočníkB. Kololli

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Basel 1893 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Okou 2′, F. Diabaté 22′, T. Barry 43′, K. Sène 44′, T. Barry 87′ (pen.). Bolo udelených 8 žltých kariet. Lausanne mal 47% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 53%. Lausanne mal 10 striel (5 na bránu), FC Basel 1893 mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.60 — FC Basel 1893 1.85. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2025

Lausanne vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

3 stretnutí
Lausanne
1
výhier
Remízy
1
FC Basel 1893
1
výhier
Góly spolu
9 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Basel 1893

WLLDWW

Stadium

Stade de la Tuilière, Lausanne — 12,544 capacity, opened in 2020.

Stade de la Tuilière

Christophe95 · CC BY-SA 4.0

Capacity
12,544
Opened
2020
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026