Menu

Changchun Yatai vs Shanghai Shenhua

Changchun Sports Center Stadium, Changchun5. apríla 2024 o 09:30
Rozhodca: Tang Shunqi

Udalosti zápasu

Changchun Yatai
Shanghai Shenhua
Výkop
Cheng ChangchengWang Jinxian
7′
L. RosićAbduhamit Abdugheni
25′
25′
Jiang Shenglong

asistencia: Xie Pengfei

Tan Long

asistencia: Guilherme Marques

37′
Polčas
Guilherme MarquesLiu Yun
46′
57′Ibrahim Amadou
60′
Xu HaoyangCao Yunding
60′
Xie PengfeiC. Malele
Zhang HuachenR. Berić
72′
Li ShenyuanZhang Yufeng
72′
Robert Berić83′
90+9′
João Teixeira

asistencia: André Luís

Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal7
3Shots off Goal8
6Total Shots22
1Blocked Shots7
5Shots insidebox14
1Shots outsidebox8
10Fouls21
3Corner Kicks10
3Offsides2
46%Ball Possession54%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
372Total passes429
269Passes accurate335
72%Passes %78%
0.70expected_goals2.18

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Changchun Yatai je 6.80, v porovnaní s 7.10 u Shanghai Shenhua. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Changchun Yatai je L. Rosić (7.06), u Shanghai Shenhua je to Xie Pengfei (7.48).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Changchun Yatai prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 2 asistenciami, na čele s Tan Long (9G). U Shanghai Shenhua je to 33 gólov a 18 asistencií s lídrom André Luís (10G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Changchun Yatai nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Shanghai Shenhua má 4 obrancov s priemerom 7.07. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Changchun Yatai nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u Shanghai Shenhua s hodnotením 7.12. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Changchun Yatai nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Shanghai Shenhua s priemerom 7.36. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u Changchun Yatai a 45% u Shanghai Shenhua. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Changchun Yatai nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Shanghai Shenhua. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Changchun Yatai je 31.6 (najmladší: Zhang Huachen (27), najstarší: Tan Long (37)), zatiaľ čo Shanghai Shenhua má priemer 29.9 (najmladší: Jiang Shenglong (25), najstarší: Wu Xi (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Changchun Yatai majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 21 u Shanghai Shenhua. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Changchun Yatai5-4-14-3-1-2Shanghai Shenhua
GKDEFMIDFWD
23Yake19Chengji.3Yaopeng4Rosić26Mincheng5Shenyuan40Marques44Žulj6Huachen29Long13Changch.30Yaxiong13Manafá4Shenglo.5Chenjie16Zexiang7Haoyang6Amadou15Xi10Teixeira9Luís14Pengfei

Náhradníci

Tréner: Chen Yang

Náhradníci

Tréner: L. Slutskiy

Changchun YataiSila pozíciíShanghai Shenhua
6.80
Ø Hodnotenie
7.10
7.01Brankár (1 v 1)6.66
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (5 v 4)7.07
1G 1A6G 5A
6.80Záložník (4 v 4)7.12
10G 1A16G 10A
Útočník (1 v 2)7.36
0G 0A11G 3A
Changchun Yatai5-4-1
23BrankárWu Yake7.0
19ObrancaLiao Chengjian
3ObrancaWang Yaopeng6.5
4ObrancaL. Rosić7.11G
26ObrancaYuan Mincheng
5ObrancaLi Shenyuan6.61A
40ZáložníkGuilherme Marques
44ZáložníkP. Žulj
6ZáložníkZhang Huachen6.71G
29ZáložníkTan Long6.99G1A
13ÚtočníkCheng Changcheng
Shanghai Shenhua4-3-1-2
30BrankárBao Yaxiong6.7
13ObrancaWilson Manafá7.13A
4ObrancaJiang Shenglong7.34G
5ObrancaZhu Chenjie7.11G2A
16ObrancaYang Zexiang6.81G
7ZáložníkXu Haoyang6.81G1A
6ZáložníkI. Amadou6.81A
15ZáložníkWu Xi7.59G5A
10ZáložníkJoão Teixeira7.56G3A
9ÚtočníkAndré Luís7.210G2A
14ÚtočníkXie Pengfei7.51G1A

Prehľad zápasu

Shanghai Shenhua zdolal Changchun Yatai 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Jiang Shenglong 25′, Tan Long 37′, João Teixeira 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Changchun Yatai mal 46% držanie lopty, Shanghai Shenhua mal 54%. Changchun Yatai mal 6 striel (2 na bránu), Shanghai Shenhua mal 22 (7 na bránu). Očakávané góly: Changchun Yatai 0.70 — Shanghai Shenhua 2.18. Changchun Yatai urobil 5 striedaní, Shanghai Shenhua urobil 2.

Rivalita od 2016

Changchun Yatai vs Shanghai Shenhua vzájomné výsledky

15 stretnutí
Changchun Yatai
3
výhier
Remízy
6
Shanghai Shenhua
6
výhier
Góly spolu
33 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
9/15 · 60%
Nad 2,5
6/15 · 40%

Aktuálna forma

Changchun Yatai

LLDLDD

Shanghai Shenhua

LLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026