Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Luzern

St. Jakob-Park, Basel5. mája 2024 o 14:15
11
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: A. Dudic
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Luzern
Výkop
Thierno Barry15′
Leon Avdullahu43′
Polčas
46′
L. Meyer
T. Barry

asistencia: D. Schmid

52′
Anton Kade54′
62′Pius Dorn
T. XhakaG. Sigua
68′
68′
L. VilligerK. Ademi
69′Ardon Jashari
73′
J. KadákM. Meyer
73′
A. GrbicT. Klidje
A. KadeB. Kololli
80′
83′
S. OttigerD. Ulrich
Kevin Rüegg86′
K. RüeggJ. Gauto
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal6
4Shots off Goal3
12Total Shots11
3Blocked Shots2
6Shots insidebox7
6Shots outsidebox4
15Fouls12
5Corner Kicks3
0Offsides2
57%Ball Possession43%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves4
479Total passes367
413Passes accurate303
86%Passes %83%
0.72expected_goals0.84

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.92, v porovnaní s 6.70 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 5 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U FC Luzern je to 15 gólov a 9 asistencií s lídrom A. Grbic (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.53. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.48, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.72. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u FC Basel 1893 a 69% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 25.9 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 24.9 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 20 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18933-4-1-24-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Hitz26Barišić32Adjetey25Breemen27Rüegg37Avdulla.34Xhaka31Schmid20Frei30Kade9Barry1Loretz2Ottiger4Jaquez3Löfgren33Meyer29Winkler6Jashari20Dorn16Kadák9Grbic27Villiger

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Luzern
6.92
Ø Hodnotenie
6.70
7.51Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (3 v 4)6.53
0G 0A1G 1A
6.95Záložník (4 v 4)6.63
3G 5A3G 4A
6.48Útočník (3 v 2)6.72
0G 0A11G 4A
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
27ZáložníkK. Rüegg6.6
37ZáložníkL. Avdullahu
34ZáložníkT. Xhaka
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
20ÚtočníkF. Frei
30ÚtočníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
3ObrancaJ. Löfgren
33ObrancaL. Meyer
29ZáložníkL. Winkler6.5
6ZáložníkA. Jashari
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
16ZáložníkJ. Kadák
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 a FC Luzern remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: L. Meyer 46′, T. Barry 52′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 57% držanie lopty, FC Luzern mal 43%. FC Basel 1893 mal 12 striel (5 na bránu), FC Luzern mal 11 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 0.72 — FC Luzern 0.84. FC Basel 1893 urobil 3 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Luzern vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Basel 1893
23
výhier
Remízy
7
FC Luzern
8
výhier
Góly spolu
118 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
25/38 · 66%
Nad 2,5
25/38 · 66%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2021

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026