Menu

Fc Lugano vs Fc St Gallen

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano4. mája 2024 o 20:30
Domáci

FC Lugano

01
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC ST. Gallen
Výkop
44′
C. Witzig

asistencia: C. Akolo

Anto Grgić45+1′
Polčas
46′
Víctor RuizM. Stevanović
Y. CimignaniS. Vladi
61′
U. BislimiM. Valenzuela
61′
M. BottaniI. Aliseda
61′
Milton Valenzuela66′
H. MahmoudJ. Sabbatini
68′
71′
W. GeubbelsJ. von Moos
71′
C. AkoloJ. Milošević
A. GrgićJ. Espinoza
77′
81′
C. WitzigC. Okoroji
85′Jozo Stanić
89′Julian Von Moos
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
5Shots off Goal5
21Total Shots8
12Blocked Shots1
14Shots insidebox7
7Shots outsidebox1
12Fouls15
8Corner Kicks1
4Offsides1
70%Ball Possession30%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
555Total passes237
462Passes accurate176
83%Passes %74%
1.68expected_goals1.66

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.98, v porovnaní s 7.29 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 15 asistenciami, na čele s A. Grgić (7G). U FC ST. Gallen je to 17 gólov a 11 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.75, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.04, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.84, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 70% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 35 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 27.6 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 28.0 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 20 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-4-2-14-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
1Saipi20Doumbia17Mai5Hajdari25Bislimi16Grgić29Mahmoud21Cimigna.11Steffen10Bottani9Celar1Zigi46Zanotti4Stanić20Vallci33Schmidt16Görtler8Quintil.37Witzig30Ruiz9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

FC LuganoSila pozíciíFC ST. Gallen
6.98
Ø Hodnotenie
7.29
7.75Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.75Obranca (3 v 4)6.86
1G 2A2G 1A
7.04Záložník (4 v 4)7.13
17G 10A12G 10A
6.84Útočník (3 v 2)8.50
7G 3A3G 0A
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
20ObrancaO. Doumbia6.61G1A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
9ÚtočníkŽ. Celar
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
33ObrancaI. Schmidt
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
30ZáložníkVíctor Ruiz
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal FC Lugano 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Witzig 44′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Lugano mal 70% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 30%. FC Lugano mal 21 striel (4 na bránu), FC ST. Gallen mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.68 — FC ST. Gallen 1.66. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
17
výhier
Remízy
9
FC ST. Gallen
12
výhier
Góly spolu
108 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
23/38 · 61%
Nad 2,5
19/38 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026