Menu

Fc Luzern vs Fc Basel 1893

swissporarena, Luzern21. apríla 2024 o 16:30
Domáci

FC Luzern

11
Hostia

FC Basel 1893

Rozhodca: S. Schärer

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Basel 1893
Výkop
2′
A. Kade

asistencia: D. Schmid

23′
D. SchmidJ. Gauto
41′Anton Kade
Polčas
D. UlrichM. Frýdek
63′
J. KadákM. Meyer
63′
T. KlidjeA. Grbic
63′
L. WinklerN. Haas
68′
A. Grbic

asistencia: P. Dorn

70′
Ardon Jashari78′
L. VilligerK. Ademi
78′
78′
N. VouillozA. Barišić
78′
F. FreiG. Sigua
89′
K. RüeggM. Dräger
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
5Shots off Goal7
15Total Shots18
5Blocked Shots8
10Shots insidebox12
5Shots outsidebox6
8Fouls8
11Corner Kicks7
3Offsides2
51%Ball Possession49%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
409Total passes410
322Passes accurate337
79%Passes %82%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.70, v porovnaní s 6.89 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je P. Loretz (6.95), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 8 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 7 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.63, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.48. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 71% u FC Luzern a 82% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 12 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 25.9 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 19 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-23-4-1-2FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger4Jaquez3Löfgren22Ulrich20Dorn6Jashari29Winkler16Kadák17Klidje27Villiger1Hitz3Vouilloz32Adjetey25Breemen27Rüegg34Xhaka37Avdulla.31Schmid20Frei30Kade9Barry

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuzernSila pozíciíFC Basel 1893
6.70
Ø Hodnotenie
6.89
6.95Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 3)6.77
1G 1A0G 2A
6.63Záložník (4 v 4)6.96
3G 4A3G 5A
6.75Útočník (2 v 3)6.48
5G 3A0G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
3ObrancaJ. Löfgren
22ObrancaD. Ulrich
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
6ZáložníkA. Jashari
29ZáložníkL. Winkler6.5
16ZáložníkJ. Kadák
17ÚtočníkT. Klidje
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
27ZáložníkK. Rüegg6.7
34ZáložníkT. Xhaka
37ZáložníkL. Avdullahu
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
20ÚtočníkF. Frei
30ÚtočníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry

Prehľad zápasu

FC Luzern a FC Basel 1893 remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Kade 2′, A. Grbic 70′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Luzern mal 51% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 49%. FC Luzern mal 15 striel (5 na bránu), FC Basel 1893 mal 18 (3 na bránu). FC Luzern urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 4.

Rivalita od 2025

FC Luzern vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Luzern
2
výhier
Remízy
0
FC Basel 1893
1
výhier
Góly spolu
12 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
3/3 · 100%
Nad 2,5
3/3 · 100%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026