Menu

Fc Basel 1893 vs Servette Fc

St. Jakob-Park, Basel14. apríla 2024 o 14:15
Domáci

FC Basel 1893

21
Hostia

Servette FC

Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Servette FC
Výkop
8′
E. CrivelliT. Nishimura
Goal cancelled20′
VAR
Thierno Barry34′
A. Kade
43′
T. Barry

asistencia: A. Kade

45+1′
Polčas
58′
S. Rouiller

asistencia: M. Stevanović

64′
G. OndouaA. Baron
T. XhakaG. Sigua
66′
74′
D. KutesaB. Bolla
74′
A. AntunesJ. Guillemenot
F. FreiD. Kacuri
75′
A. KadeR. Beney
84′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
4Shots off Goal8
9Total Shots14
1Blocked Shots4
6Shots insidebox7
3Shots outsidebox7
15Fouls6
2Corner Kicks7
1Offsides1
40%Ball Possession60%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
337Total passes505
248Passes accurate415
74%Passes %82%
1.20expected_goals0.72

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.89, v porovnaní s 6.78 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U Servette FC je to 20 gólov a 16 asistencií s lídrom M. Stevanović (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u Servette FC s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.48, v porovnaní s 2 u Servette FC s priemerom 6.41. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u FC Basel 1893 a 80% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 34 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 25.9 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 30.4 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 24 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18933-4-1-24-4-1-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz32Adjetey25Breemen27Rüegg37Avdulla.34Xhaka31Schmid20Frei30Kade9Barry1Mall3Tsunemo.4Rouiller19Severin18Mazikou9Stevano.8Cognat5Ondoua17Kutesa10Antunes27Crivelli

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

FC Basel 1893Sila pozíciíServette FC
6.89
Ø Hodnotenie
6.78
7.51Brankár (1 v 1)6.73
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (3 v 4)6.77
0G 2A4G 5A
6.96Záložník (4 v 4)6.92
3G 5A15G 11A
6.48Útočník (3 v 2)6.41
0G 0A1G 0A
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
27ZáložníkK. Rüegg6.7
37ZáložníkL. Avdullahu
34ZáložníkT. Xhaka
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
20ÚtočníkF. Frei
30ÚtočníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
Servette FC4-4-1-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
5ZáložníkG. Ondoua6.3
17ZáložníkD. Kutesa
10ÚtočníkA. Antunes6.41G
27ÚtočníkE. Crivelli

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal Servette FC 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Kade 43′, T. Barry 45′, S. Rouiller 58′. Bolo udelených 1 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 40% držanie lopty, Servette FC mal 60%. FC Basel 1893 mal 9 striel (4 na bránu), Servette FC mal 14 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.20 — Servette FC 0.72. FC Basel 1893 urobil 3 striedaní, Servette FC urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Kevin Rüegg 20′).

Rivalita od 2025

FC Basel 1893 vs Servette FC vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Basel 1893
2
výhier
Remízy
1
Servette FC
0
výhier
Góly spolu
9 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

Servette FC

WWDWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026