Menu

Lausanne vs Fc Zurich

Stade de la Tuilière, Lausanne13. apríla 2024 o 18:00
Domáci

Lausanne

10
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Zurich
Výkop
F. Diabaté

asistencia: S. Pafundi

26′
Polčas
D. RrudhaniJ. Roche
46′
46′
J. OkitaD. Afriyie
52′Bledian Krasniqi
64′
S. WallnerS. Hodža
64′
A. MarchesanoA. Oko-Flex
A. BernedeC. Kablan
70′
K. SèneB. Labeau
70′
F. DiabatéH. Loucif
83′
87′
F. DaprelàI. Santini
Brighton Labeau88′
S. PafundiM. Nanizayamo
90+3′
90+3′
I. MathewN. Di Giusto
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal5
4Shots off Goal6
10Total Shots12
2Blocked Shots1
8Shots insidebox5
2Shots outsidebox7
4Fouls17
5Corner Kicks6
3Offsides1
46%Ball Possession54%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves3
352Total passes405
244Passes accurate318
69%Passes %79%
1.35expected_goals0.65

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.84, v porovnaní s 6.86 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 6 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC Zurich je to 3 gólov a 7 asistencií s lídrom L. Kamberi (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC Zurich má 3 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 75% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 4 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 28.6 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 27.3 (najmladší: B. Krasniqi (24), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 27 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-33-4-1-2FC Zurich
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne5Dabanlı18Poaty30Pafundi10Custodio24Bernede29Rrudhani9Sène11Diabaté25Brecher2Kamberi24Katić5Daprelà4Wallner17Conde12Mathew44Dante7Krasniqi10Marches.11Okita

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Ural

LausanneSila pozíciíFC Zurich
6.84
Ø Hodnotenie
6.86
7.17Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 3)6.74
1G 2A2G 1A
6.88Záložník (3 v 4)
3G 4A0G 0A
6.70Útočník (3 v 3)6.68
3G 0A1G 6A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
5ObrancaB. Dabanlı
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
30ZáložníkS. Pafundi
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
29ÚtočníkD. Rrudhani
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté
FC Zurich3-4-1-2
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
24ObrancaN. Katić
5ObrancaF. Daprelà
4ZáložníkS. Wallner
17ZáložníkC. Conde
12ZáložníkI. Mathew
44ZáložníkA. Dante
7ÚtočníkB. Krasniqi6.71G6A
10ÚtočníkA. Marchesano
11ÚtočníkJ. Okita

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Zurich 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: F. Diabaté 26′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Lausanne mal 46% držanie lopty, FC Zurich mal 54%. Lausanne mal 10 striel (4 na bránu), FC Zurich mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.35 — FC Zurich 0.65. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

Lausanne vs FC Zurich vzájomné výsledky

21 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
8
FC Zurich
7
výhier
Góly spolu
65 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
13/21 · 62%
Nad 2,5
14/21 · 67%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026