Menu

Lausanne vs Fc St Gallen

Stade de la Tuilière, Lausanne4. apríla 2024 o 20:30
Domáci

Lausanne

33
Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

Lausanne
FC ST. Gallen
Výkop
-5′Jozo Stanić
7′
C. Akolo

asistencia: Víctor Ruiz

Simone Pafundi19′
24′
Jordi Quintillà

asistencia: C. Akolo

N. Dussenne

asistencia: M. Poaty

34′
Polčas
S. PafundiA. Sanches
46′
O. CustodioJ. Roche
46′
54′
Jordi QuintillàC. Okoroji
Raoul Giger58′
66′
J. StanićA. Diaby
67′
Víctor RuizB. Toma
67′
C. AkoloJ. Milošević
F. DiabatéR. Ilie
72′
A. BernedeB. Labeau
72′
D. Rrudhani

asistencia: J. Roche

78′
80′
J. Milošević

asistencia: C. Witzig

Penalty confirmed84′
VAR
84′Abdoulaye Diaby
D. Rrudhani

Penalty

86′
D. RrudhaniC. Kablan
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal7
8Shots off Goal3
17Total Shots16
3Blocked Shots6
13Shots insidebox7
4Shots outsidebox9
9Fouls11
9Corner Kicks6
1Offsides2
57%Ball Possession43%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
425Total passes319
321Passes accurate212
76%Passes %66%
2.60expected_goals0.98

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.84, v porovnaní s 7.19 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 6 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC ST. Gallen je to 10 gólov a 4 asistencií s lídrom C. Witzig (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 16 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 28.6 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 26.9 (najmladší: M. Stevanović (23), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 18 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne5Dabanlı18Poaty29Rrudhani10Custodio24Bernede30Pafundi9Sène11Diabaté1Zigi6Sutter4Stanić20Vallci33Schmidt64Stevano.8Quintil.37Witzig30Ruiz10Akolo9Geubbels

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

LausanneSila pozíciíFC ST. Gallen
6.84
Ø Hodnotenie
7.19
7.17Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.86
1G 2A2G 1A
6.88Záložník (3 v 4)6.89
3G 4A5G 3A
6.70Útočník (3 v 2)8.50
3G 0A3G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
5ObrancaB. Dabanlı
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
29ZáložníkD. Rrudhani
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
30ÚtočníkS. Pafundi
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
6ObrancaP. Sutter
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
33ObrancaI. Schmidt
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
30ZáložníkVíctor Ruiz
10ÚtočníkC. Akolo
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G

Prehľad zápasu

Lausanne a FC ST. Gallen remizovali 3:3. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Akolo 7′, Jordi Quintillà 24′, N. Dussenne 34′, D. Rrudhani 78′, J. Milošević 80′, D. Rrudhani 86′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. Lausanne mal 57% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 43%. Lausanne mal 17 striel (6 na bránu), FC ST. Gallen mal 16 (7 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 2.60 — FC ST. Gallen 0.98. Lausanne urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 4. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Mamadou Kaly Sene 84′).

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

24 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
3
FC ST. Gallen
15
výhier
Góly spolu
80 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
12/24 · 50%
Nad 2,5
15/24 · 63%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026