Menu

Fc Lugano vs Fc Basel 1893

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano2. apríla 2024 o 20:30
Domáci

FC Lugano

20
Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Basel 1893
Výkop
13′
D. SchmidN. Vouilloz
Renato Steffen41′
A. Hajdari

asistencia: R. Steffen

44′
Polčas
Roman Macek52′
55′Mohamed Dräger
55′Dion Kacuri
56′
M. MaloneA. Kayombo
56′
M. DrägerR. Beney
64′Jean-Kévin Augustin
66′Axel Kayombo
67′Fabian Frei
Y. CimignaniI. Aliseda
68′
H. MahouMartim Marques
68′
R. Steffen
69′
R. SteffenS. Vladi
78′
78′
J. AugustinJ. Zé
78′
D. KacuriJ. Adjetey
R. MacekJ. Nkama
89′
Ž. CelarK. Przybyłko
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
8Shots off Goal2
13Total Shots10
2Blocked Shots4
9Shots insidebox4
4Shots outsidebox6
15Fouls19
9Corner Kicks4
2Offsides0
54%Ball Possession46%
2Yellow Cards5
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
440Total passes371
359Passes accurate307
82%Passes %83%
1.45expected_goals0.48

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.00, v porovnaní s 6.69 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Basel 1893 je to D. Schmid (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 8 asistenciami, na čele s R. Steffen (7G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.62. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.08, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 81% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 8 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.9 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 23.6 (najmladší: D. Kacuri (21), najstarší: K. Rüegg (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 12 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-4-2-14-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Saipi17Mai20Doumbia5Hajdari6Espinoza7Macek14Sabbati.18Mahou11Steffen21Cimigna.9Celar13Salvi27Rüegg20Frei25Breemen31Schmid34Xhaka28Kacuri6Dräger10Augustin30Kade11Malone

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuganoSila pozíciíFC Basel 1893
7.00
Ø Hodnotenie
6.69
7.75Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (3 v 4)6.74
1G 2A3G 5A
6.83Záložník (4 v 5)6.62
1G 2A0G 0A
7.08Útočník (3 v 1)
10G 4A0G 0A
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
20ObrancaO. Doumbia6.61G1A
5ObrancaA. Hajdari6.5
6ZáložníkJ. Espinoza
7ZáložníkR. Macek
14ZáložníkJ. Sabbatini
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
21ÚtočníkY. Cimignani7.03G1A
9ÚtočníkŽ. Celar
FC Basel 18934-2-3-1
13BrankárM. Salvi
27ObrancaK. Rüegg6.7
20ObrancaF. Frei
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
34ZáložníkT. Xhaka
28ZáložníkD. Kacuri6.8
6ZáložníkM. Dräger
10ZáložníkJ. Augustin
30ZáložníkA. Kade6.5
11ÚtočníkM. Malone

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Basel 1893 2:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Hajdari 44′, R. Steffen 69′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Lugano mal 54% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 46%. FC Lugano mal 13 striel (3 na bránu), FC Basel 1893 mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.45 — FC Basel 1893 0.48. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
10
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
15
výhier
Góly spolu
114 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
24/38 · 63%
Nad 2,5
21/38 · 55%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026