Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Winterthur

St. Jakob-Park, Basel16. marca 2024 o 18:00
Domáci

FC Basel 1893

11
Hostia

FC Winterthur

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Winterthur
Výkop
Renato Veiga19′
24′Sayfallah Ltaief
40′
B. Stillhart

asistencia: S. Diaby

45′Basil Stillhart
Polčas
M. DrägerJ. Augustin
57′
N. VouillozK. Rüegg
57′
68′
T. CorbazA. Durrer
68′
N. BurkartS. Sidler
A. KadeR. Beney
71′
D. KacuriF. van Breemen
71′
B. KololliM. Malone
77′
83′
B. FofanaA. Baroan
S. Diaby

Own Goal

85′
90+2′
A. GantenbeinL. Lüthi
90+1′
S. LtaiefC. Chiappetta
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
12Shots off Goal6
25Total Shots12
8Blocked Shots3
15Shots insidebox5
10Shots outsidebox7
11Fouls12
6Corner Kicks3
0Offsides2
58%Ball Possession42%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
544Total passes395
477Passes accurate309
88%Passes %78%
2.43expected_goals0.60

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.99, v porovnaní s 6.57 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Winterthur je to N. Burkart (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U FC Winterthur je to 6 gólov a 3 asistencií s lídrom N. Burkart (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.51. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.62, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Basel 1893 a 75% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.2 (najmladší: D. Kacuri (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 27.5 (najmladší: N. Burkart (25), najstarší: B. Stillhart (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 17 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-4-24-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz20Frei40Veiga31Schmid6Dräger37Avdulla.28Kacuri30Kade7Kololli9Barry33Keller19Gantenb.23Lekaj16Arnold18Diaby14Corbaz4Stillha.99Burkart10Giusto70Ltaief29Fofana

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Winterthur
6.99
Ø Hodnotenie
6.57
7.51Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (4 v 4)6.51
3G 7A2G 1A
6.62Záložník (4 v 5)6.63
0G 0A4G 2A
FC Basel 18934-4-2
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
20ObrancaF. Frei
40ObrancaRenato Veiga
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
6ZáložníkM. Dräger
37ZáložníkL. Avdullahu
28ZáložníkD. Kacuri6.8
30ZáložníkA. Kade6.5
7ÚtočníkB. Kololli
9ÚtočníkT. Barry
FC Winterthur4-2-3-1
33BrankárM. Keller
19ObrancaA. Gantenbein
23ObrancaG. Lekaj
16ObrancaR. Arnold6.51G
18ObrancaS. Diaby6.51G1A
14ZáložníkT. Corbaz
4ZáložníkB. Stillhart6.3
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
10ZáložníkM. Di Giusto
70ZáložníkS. Ltaief
29ÚtočníkB. Fofana

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 a FC Winterthur remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Stillhart 40′, S. Diaby 85′ (o.g.). Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 58% držanie lopty, FC Winterthur mal 42%. FC Basel 1893 mal 25 striel (5 na bránu), FC Winterthur mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.43 — FC Winterthur 0.60. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Winterthur urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Basel 1893 vs FC Winterthur vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Basel 1893
3
výhier
Remízy
0
FC Winterthur
0
výhier
Góly spolu
8 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026