Menu

Bsc Young Boys vs Fc Basel 1893

Stadion Wankdorf, Bern10. marca 2024 o 16:30
51
Rozhodca: S. Schärer

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Basel 1893
Výkop
C. Itten

asistencia: D. Males

11′
Mohamed Camara13′
M. Elia

asistencia: C. Itten

16′
23′
A. BarišićJ. Adjetey
31′Benjamin Kololli
Polčas
46′
R. BeneyD. Kacuri
46′
M. DrägerM. Malone
J. Hadjam

asistencia: M. Elia

46′
Cheikh Niasse48′
D. MalesJ. Mvuka
61′
L. BlumS. Janko
62′
Joël Monteiro

asistencia: C. Niasse

66′
70′
T. Barry
C. IttenS. Ganvoula
71′
M. CamaraF. Lustenberger
71′
71′
B. KololliK. Rüegg
71′
F. FreiJ. Augustin
C. NiasseŁ. Łakomy
80′
Jaouen Hadjam82′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal3
7Shots off Goal6
19Total Shots13
3Blocked Shots4
12Shots insidebox7
7Shots outsidebox6
12Fouls8
3Corner Kicks8
5Offsides0
41%Ball Possession59%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
343Total passes484
273Passes accurate410
80%Passes %85%
2.07expected_goals1.00

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.92, v porovnaní s 7.22 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je J. Hadjam (7.16), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 10 asistenciami, na čele s D. Males (6G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 7 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.90, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 2 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u BSC Young Boys a 84% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 17 žltých kariet, v porovnaní s 7 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 26.4 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 28.3 (najmladší: N. Vouilloz (24), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 26 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-4-24-4-2FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
26Ballmoos27Blum4Amenda13Camara3Hadjam39Males30Lauper20Niasse77Monteiro15Elia9Itten1Hitz3Vouilloz26Barišić20Frei31Schmid6Dräger37Avdulla.40Veiga35Beney7Kololli9Barry

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

BSC Young BoysSila pozíciíFC Basel 1893
6.92
Ø Hodnotenie
7.22
6.80Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (4 v 4)7.13
2G 4A3G 7A
6.90Záložník (4 v 4)
11G 6A0G 0A
6.85Útočník (2 v 2)
3G 0A0G 0A
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
4ObrancaA. Amenda
13ObrancaM. Camara
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males6.96G1A
30ZáložníkS. Lauper7.01G2A
20ZáložníkC. Niasse
77ZáložníkJoël Monteiro6.84G3A
15ÚtočníkM. Elia
9ÚtočníkC. Itten6.83G
FC Basel 18934-4-2
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
6ZáložníkM. Dräger
37ZáložníkL. Avdullahu
40ZáložníkRenato Veiga
35ZáložníkR. Beney
7ÚtočníkB. Kololli
9ÚtočníkT. Barry

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Basel 1893 5:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Joël Monteiro 2′, C. Itten 11′, M. Elia 16′, J. Hadjam 46′, Joël Monteiro 66′, T. Barry 70′. Bolo udelených 4 žltých kariet. BSC Young Boys mal 41% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 59%. BSC Young Boys mal 19 striel (9 na bránu), FC Basel 1893 mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 2.07 — FC Basel 1893 1.00. BSC Young Boys urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

39 stretnutí
BSC Young Boys
19
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
7
výhier
Góly spolu
129 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
27/39 · 69%
Nad 2,5
24/39 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2025

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026